NATO narystės minėjimo šventėje galima buvo pamatyti karinės technikos ir ginkluotės


NATO aljanso kariai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotą žvalgybos automobilį „Fenek“ ir kitą, prieš porą metų Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluotę šeštadienį, minint NATO narystės 15-os metų sukaktį, galima buvo pamatyti prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vykusioje šventėje. 

Taip pat čia galima buvo susipažinti su 2015 m. veiklą Lietuvoje pradėjusiu NATO pajėgų integravimo vienetu, pakalbinti jame dirbančius sąjungininkų karininkus, kurių NATO pajėgų integravimo vienete dirba iš 14 valstybių. 

NATO aljanso karys (ELTA) nuotr.
Susirinkusiuosius prie Krašto apsaugos ministerijos džiugino Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo ir solistų bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ koncertas, veikė kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Į šventę, pasak KAM pranešimo, suspėjo atvykti ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kuris kovo 26-29 d. su oficialiu vizitu lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„NATO jau ne kartą įrodė, kad moka prisitaikyti prie vykstančių pokyčių, kad geba išsaugoti savo vienybę, nepaisant piktavališkų pastangų ją ardyti, kad yra nepakeičiama organizacija, siekiant užtikrinti kolektyvinį saugumą Europoje ir garantuoti patikimą atgrasymą ir gynybą“, – sakė ministras R. Karoblis.

2004 m kovo 29 dieną Vašingtone deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise Aljanso nare.

Valentina Gudienė (ELTA)
 
2019.03.20; 17:10
print