NATO oro pajėgos dvi dienas treniruojasi užtikrinti Baltijos regiono oro erdvės saugumą


Balandžio 25-26 d. Baltijos šalių oro erdvėje, daugiausia virš Lietuvos, vyksta ketvirtosios NATO oro pajėgų pratybos „Ramstein Alloy 4“ („Ramšteino lydinys“), kuriose treniruojami NATO oro policijos misijoje budintys oro pajėgumai ir stiprinama sąveika tarp sąjungininkų karinių oro pajėgų.

Pratybose dalyvauja NATO oro policijos misiją ir jos pastiprinimą Baltijos šalyse vykdantys oro kontingentai – Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos ir Norvegijos oro pajėgų naikintuvai, taip pat Lietuvos oro pajėgų transportinis lėktuvas C-27J „Spartan“, Jungtinių Amerikos Valstijų degalų papildymo lėktuvas ir NATO E-3A komponento ankstyvojo perspėjimo ir valdymo sistemos AWACS orlaivis.

„NATO oro policijos misija Baltijos šalyse demonstruoja Aljanso gebėjimus sutelkti turimus sąjungininkų pajėgumus užtikrinant kolektyvinę gynybą. Oro policija užtikrina NATO oro erdvės vientisumą ir apsaugą reaguojant į karinių ir civilinių orlaivių skrydžius, kurie nesilaiko tarptautinių skrydžių reikalavimų ir taisyklių artindamiesi į NATO oro erdvę“, – sakė balandžio 25 d. prasidėjusiose NATO oro pajėgų pratybose „Ramstein Alloy“ ankstyvojo perspėjimo ir valdymo sistemos AWACS vado pavaduotojas brigados generolas Paddy Teakle.

Brg. gen. P. Teakle pabrėžė, kad „šios pratybos nėra atsakas į specifines grėsmes, tačiau Oro policijos misija – vienas svarbiausių komponentų, parodančių, kaip NATO užtikrina šalių narių saugumą“.

Šiose planinėse, tris kartus per metus rengiamose pratybose tobulinami NATO oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos ir kiti oro pajėgumai Baltijos regione, taip pat jų valdymas ir kontrolė.

Informacijos šaltinis – Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

Nuotraukų autorius ltn. Arnas Glazauskas.

2017.04.26; 08:20

print