NATO pajėgų integravimo vieneto atstovai savo veiklą pristatė Vilniaus „Rotary“ klubo nariaims


NATO pajėgų integravimo vieneto (NPIV) kariai lankėsi Lietuvoje veikiančiame Vilniaus „Rotary“ klubo susirinkime. 

Apsilankyti klubo renginyje NPIV atstovus pakvietė Vilniaus „Rotary“ klubo prezidentas architektas Augis Gučas. Klubo prezidentas taip pat yra paveldosaugos ekspertas ir nuolatinis Vilniaus paveldosaugos komisijos narys. 

„Viso pasaulio kariuomenės turi glaudžiai bendradarbiauti su visuomene – civilinėmis organizacijomis, verslo srities profesionalais ir kitomis organizacijomis, nes be jūsų paramos, jūsų supratimo ir atsidavimo, ne viena pasaulio šalies kariuomenė nebus stipri ir negalės atlikti savo užduočių. Todėl labai džiaugiuosi gavęs pakvietimą atvykti į Vilniaus „Rotary“ klubo susirinkimą ir su savo kolektyvu jums pristatyti, ką NATO vienetas veikia Lietuvoje. Pirmiausia, norėčiau labai padėkoti Lietuvos žmonėms už didelę paramą kuriant NPIV Vilniuje. Taip pat norėčiau padėkoti už paramą  krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, mano kolegai Jungtinio štabo viršininkui brigados generolui Vilmantui Tamošaičiui,“ – sakė NPIV vadas plk. Jakobas Larsenas. NPIV vieneto veiklą pristato vieneto vadas plk. Jakobas Larsenas.

NPIV vado pavaduotojas plk. ltn. Mindaugas Petkevičius „Rotary“ klubo nariams išsamiau pristatė NATO pajėgų integravimo vieneto misiją ir užduotis. Po pristatymo NPIV atstovai sulaukė klausimų. Nemažai jų buvo labai tikslūs ir liudijantys apie tai, kad klubo nariai puikiai išmano saugumo ir gynybos situaciją ir problemas – tarp klubo narių yra Lietuvos šaulių sąjungos narių ir buvusių karių.

Klubo prezidentas Augis Gučas pasidžiaugė, kad NATO štabo, veikiančio Lietuvoje, atstovai sutiko atvykti į klubo susitikimą ir pristatyti savo veiklą, taip pat paminėjo, kad Vilniaus „Rotary“ klubą senai sieja geri ryšiai su Lietuvos kariuomene.

„Rotary“ klubo nariai, tarp kurių – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, bendrauja su NPIV vadu plk. Jacobu Larsenu ir jo pavaduotoju plk. ltn. Mindaugu Petkevičiumi. 

Susitikimo pabaigoje NPIV vadas pulkininkas Jakobas Larsenas padėkojo klubo nariams už šiltą priėmimą ir už bendradarbiavimą, taip pat pasidalijo prisiminimais iš akstesnių susitikimų su Palangos ir Šaulių oro uosto direkcijomis, su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, „Biovela“ fabriko darbuotojais ir Santariškių klinikų medikais. 

NATO pajėgų integravimo vieneto sėkmingai veiklai svarbus glaudus bendradarbiavimas ir ryšiai su priimančiosios šalies valstybės, savivaldybių ir nevyriausybinėmis organizacijomis, taip pat pramonės, verslo, kultūros, švietimo, kitų visuomenės interesams atstovaujančių grupių atstovais.

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

2016.01.22; 07:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.