NATO vykdo didžiausius kibernetinius manevrus


Print

„Beržynuose, supančiuose Tartu miestą Estijos rytuose, per 50 km nuo Rusijos sienos, NATO rengiasi kibernetiniam karui“ – praneša The Financial Times.

Šią savaitę aljansas surengė didžiausias pasaulyje karines kompiuterines pratybas. „Saugumo priemonės buvo tokios griežtos, kad NATO nepranešė apie renginį iki pat jo pradžios – nuogąstaudamas, kad simuliuota įsilaužėlių ataka pati yra atakuojama“, – rašo straipsnio autorius Semas Džonsas.

„Kibernetinės atakos gali būti tokios pat pavojingos, kaip ir paprastos. Jos gali blokuoti svarbią infrastruktūrą ir turėti didelį poveikį mūsų operacijoms“, – pareiškė vizito metu Taline NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Iš patalpų Tartu komanda, sudaryta maždaug iš 100 kariškių ir žvalgybos tarnybų bendradarbių, pirmadienį pradėjo vykdyti techniškai sudėtingas atakas prieš NATO komandas Europoje ir Šiaurės Amerikoje: kariškių išmanieji telefonai (smartfonai) Android platformoje buvo nulaužti; buvo išsiaiškinta, kad prasimanytas karinės technikos tiekėjas pats įstūmė į pavojų savo gamybinį procesą; NATO operatyvinė grupė išskrido į Graikiją dėl vieno scenarijaus, pagal kurį įsilaužėliams pavyko imti kontroliuoti sistemas, valdančias NATO žvalgybinius lėktuvus Awacs, – aprašo pratybas Džonsas.

„Pagal vieną iš labiausiai šokiruojančių kibernetinių pratybų siužetinę liniją, pagrobiama vieno aukšto NATO karininko šeima, o paskui jis šantažuojamas, verčiamas išvogti daugybę įslaptintų duomenų iš aljanso karinių tinklų, turinčių apsaugotą priėjimą“, – sakoma straipsnyje.

„Oficialiai užpuolikai turėjo sužlugdyti NATO misiją prasimanytoje karo draskomoje Afrikos Rago šalyje. Iš tikrųjų scenarijus buvo aljansui dėl krizės Ukrainoje iškilusių pavojų versija, šiek tiek pridengta šydu. Prieš akis šmėkščiojo Rusija, nors ji nė karto nebuvo paminėta“, – rašo autorius.

Šaltinis: Financial Times

2014.12.05; 06:42


Prisijunkite prie diskusijos