Nauja versija: už ką buvo nužudyta Švedijos užsienio reikalų ministrė Ana Lind?


Švedijos teisėsauga šiandien įsitikinusi, kad šalies užsienio reikalų ministrę Aną Lind (Anna Lindh) nužudė serbų kilmės Švedijos pilietis Mijailas Mijailovičius.

Nors sulaikytasis atkakliai gynėsi, Švedijos teisėsauga niekad neabejojo, kad šis vyras – tikrasis ministrės žudikas (Ana Lind buvo subadyta peiliu 2003 metų rugsėjo 10 dieną Stokholmo prekybos centre).

Tačiau Švedijos teisėsauga iki šiol tiksliai nežino, kodėl jis taip pasielgė. Švedijos medikai įtaria, kad serbas M.Mijailovičius gali būti psichiškai nesveikas. Bet šiandien pareikšta dar viena versija. Serbų kilmės švedas galėjo keršyti A.Lind politiniais sumetimais, nes būtent Švedijos užsienio reikalų ministrė (kaip ir visa tuometinė Jorano Peršono vyriausybė) aktyviai rėmė NATO valstybių vykdytus 1999-ųjų Serbijos ir Juodkalnijos bombardavimus.

Bombardavimais NATO siekė sustabdyti serbų pastangas skriausti Kosovo albanus. Kad bombardavimas yra būtinas, A.Lind kalbėjo Europos Sąjungos viršūnių susitikime Berlyne 1999 metų kovo 24-ąją. Serbijos diktatorių Slobodaną Miloševičių Švedijos politikė viešai pavadino “nenuspėjamu diktatoriumi”.

M.Mijailovičiaus tėvai į Švediją atvyko tiesiai iš Serbijos. Pats įtariamasis yra augęs pas senelius iš motinos pusės ir greičiausiai savo akimis regėjo NATO bombardavimus. Tie įvykiai galėjo labai įskaudinti ambicingąjį serbą. Jis greičiausiai yra dalyvavęs Stokholme surengtoje demonstracijoje, kurios dalyviai asmeniškai kritikavo A.Lind dėl užimamos antiserbiškos pozicijos ir kur buvo viešai sudeginta Švedijos vėliava.

Tačiau Švedijos policija abejoja, kad žmogžudystė būtų iš anksto suplanuota. Ji greičiausiai įvykdyta spontaniškai.

Tai jau antra Švediją sukrėtusi žmogžudystė, kurios metu nukenčia žymūs šalies politiniai veikėjai. 1986 metų vasario 28 dieną labai panašiomis aplinybėmis Stokholmo centre išeidamas iš kino teatro nužudytas Švedijos premjeras Olafas Palme. Po šio įvykio įtarinėti visi – net Rusijos ir JAV specialiosios tarnybos, įtarinėti, beje, ir musulmonai – ekstremistai. Bet ilgainiui paaiškėjo, jog Švedijos premjerą nužudė … narkomanas. Narkomanas premjerui keršijo  už tai, kad policija sulaikė ir kalėjime uždarė jo draugą – kišenvagį ir girtuoklį. Žodžiu, visos versijos apie KGB ar CŽV veiklą atpuolė.

Paskutinė žmogžudystė, kurios rengėjai kėsinosi į politikų gyvybę, Švedijoje įvyko 1792 metais.

Nuotraukoje: serbų fanatiko nužudyta Švedijos užsienio reikalų ministrė Ana Lind.

2011.05.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.