Naujasis Džeimsas Bondas bus juodaodis? Rudaplaukis? Moteris?


Mergišius šnipas, kuris dabar atrodo kaip vakarykščio pasaulio produktas, turi atitikti epochą, jeigu nori išgyventi, rašo Le Temps žurnalistė Mari-Klod Marten.

„Šiaip jau jis buvo tamsiaplaukis, kartais šiek tiek pliktelėjęs, o kartais ir su peruku, jo akys būdavo rudos, pilkos ir mėlynos. Jis buvo lieknas ir kresnas, plaukuotas ir nelabai. Kine jau daug Džeimso Bondo įsikūnijimų, – sakoma straipsnyje. – Šiandien agentas 007 suvokiamas kaip praėjusių laikų relikvija. Metas ryžtis atnaujinimui. O ką, jei kitas Džeimsas Bondas bus juodaodis? Kaip sužinojo programišiai, Sony Pictures svarsto tokią idėją, minėdami Idrisą Elbą“.

Antradienį Entonis Horovicas (Anhony Horowitz), būsimojo scenarijaus apie agento 007 nuotykius autorius, buvo priverstas viešai atsiprašyti už tai, jog pasakė, kad Elba pernelyg „gatvinis“ tam vaidmeniui. Tuo pačiu scenaristas normaliai pažiūrėjo į idėją, kad Bondas gali būti juodaodis. Kovą Rodžeris Muras (Roger Moore) buvo kritikuotas už žodžius, kad Bondas gali būti tik „anglų anglas“. O prieš tai amerikiečių radijo vedėjas Rašas Limbas (Rash Limbo) išprovokavo skandalą internetinėje bendruomenėje, pasakęs: „Tai būtų tas pats, jei Džordžas Klunis (George Clooney) suvaidintų Obamą!“ – rašo žurnalistė.

Ar koreguoti kino herojaus paveikslą teisinga? Janas Flemingas rašė, kad Džeimso Bondo tėvas – škotas, motina – šveicarė. Nedera užmiršti, kad Jos Didenybės agentas nesensta, o tik evoliucionuoja, priklausomai nuo savojo laikmečio papročių ir geopolitinių sukrėtimų. Džeimsas Bondas ne tiek prasimanytas personažas, kiek ikona: pažvelkime į jo Martini ir jo smokingus. Bet ne tai atspindi jo „dvasią“, juk Bondas – tam tikras Barbės ekvivalentas: fantastiška epochos projekcija, rašo Martenas.

Pirsas Brosnanas (Pierce Brosnan) tai suprato: sakė matąs, kad Bondas gėjus arba juodaodis, tokiu būdu atmesdamas diskriminacinius Holivudo kriterijus. Dabar tarp bukmekerių kotiruojasi Damianas Luisas (Damiano Luis). Dėl savo charizmos? Ne, todėl, kad jis galėtų būti ir pirmasis rudaplaukis Bondas, sakoma straipsnyje.

Nuotraukoje: viena meninio filmo apie Džeimsą Bondą afiša.

Informacijos šaltinis: Le Temps.

2015.09.07; 17:16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.