Naujieji Izraelio šnipai


Izraelio ir Amerikos mokslininkai atlieka eksperimentus su įvairiais vabzdžiais, siekdami juos panaudoti žvalgybai būsimuosiuose kariniuose konfliktuose, rašo Francesco Battistini laikraščio Corriere della Sera laikraščio svetainėje.

„Ateities šnipai? Slapti ginklai, kurie bus naudojami informacijai apie Irano branduolinius objektus rinkti? Iš pirmo žvilgsnio, tai šimtinė paprastų sraigių. Bet jeigu įsižiūrėsime į jas geriau, galima pastebėti, kad jos skiriasi nuo paprastų bestuburių: kiekviena turi kamuolį plonučiukų elektrodų, dar vadinamų Buckypaper, nanovamzdelių plokštelių iš grynanglio.

Kaip tik šitų elektrodų dėka sraigės, kaip ir mėšlavabaliai, ir daugelis kitų vabzdžių, artimiausioje ateityje gali tapti nauja šnipinėjimo riba“, – tvirtina žurnalistas.

Vabzdžiai ir kiti smulkūs gyvūnai gali būti prijungti prie vaizdo kamerų, akustinių ir bet kokių kitokių elektroninių sistemų. „Juos galima panaudoti visokiausiems tikslams, – aiškina mokslininkai iš Beer-Sheba universiteto. – Šnipinėti priešą, bet ir tirti katastrofų vietoves, ieškoti žmonių griuvėsiuose po žemės drebėjimų, tiekti energiją medicinos prietaisams“.

„Izraelio ir Amerikos mokslininkai šioje srityje darbuojasi jau daug metų. Daugiausia finansuoja karinės žinybos. Stebėdami sraiges tyrinėtojai priėjo išvadą, kad elektrodų pagalba, panaudojant gemolimfoje esančią gliukozę, iš gyvūno galima išgauti tiek energijos, kiek reikia mažytėms vaizdo kameroms ar televizinio stebėjimo sensoriams dirbti ilgai ir autonomiškai. Kol kas iš sraigės galima gauti tiek energijos, kiek jos yra AAA baterijoje, bet mokslininkai mano, kad šį rodiklį galima pagerinti“, – sakoma straipsnyje.

„Amerikos ir Izraelio mokslininkai tyrinėja galimybę panaudoti vabzdžius, moliuskus, net pelėsius žvalgybiniams tikslams, kad nereikėtų stumti į pavojų kariškių gyvybės. Iš esmės, gyvus mikrorobotus specialiais impulsais galima pasiųsti kur nori, kad tik priešas nepanaudotų insekticidų…“ – užbaigia straipsnio autorius.

Nuotraukoje: pagrindinę Izraelio slaptąją tarnybą Mossad reklamuojantis plakatas. 

Šaltinis: Corriere della Sera

2012.03.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.