Naujieji socialdemokratų partijos nariai generolai: žeminamas pareigūnų vardas


Neseniai prie Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prisijungusieji generolai sureagavo į vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus paskleistą informaciją apie kurstomą nesantaiką vidaus reikalų sistemoje. Prie LSDP prisijungęs generolas Kęstutis Jucevičius sako, kad faktais nepagrįstomis kalbomis ir užuominomis metamas šešėlis ant sąžiningų buvusių ir esamų pareigūnų.

Socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Taip elgtis mažų mažiausiai neatsakinga. Kažkas su kažkuo kažkur susitiko, kažką pakalbėjo. Ir po to daromi pareiškimai. Ministrui ir VST vadui taip nedera elgtis“, – teigia K. Jucevičius.

Pasak LSDP nario generolo Sauliaus Stripeikos, VST vadovas R. Pocius, darydamas neatsakingus pareiškimus, menkina savo ir visos vidaus reikalų sistemos reputaciją.

„Man gaila, kad R. Pocius teršia generolo vardą. Tai, kas pasakyta, kitaip nei kliedesiais nepavadinsi. Šią situaciją galėtų pasiaiškinti Valstybės saugumo departamentas“, – sako S. Stripeika.

LSDP narys generolas Algis Vaičeliūnas teigia, kad ministro Eimučio Misiūno ir R. Pociaus pareiškimai nesuvokiami.

„Kas dedasi vidaus reikalų sistemoje, nežinau, bet kariuomenėje generolus pažįstu. Nesuvokiama, kad kažkur kažkas susitinka, neva kalba apie perversmus. Tokie atsakingų asmenų pareiškimai daro gėdą“, – komentuoja A. Vaičeliūnas.

Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad tokiais veiksmais mažų mažiausiai demonstruojama nepagarba.

„Iš piršto laužtos kalbos ir kaltinimai žemina pareigūno vardą ir daro gėdą ministrui. Tai yra nepagarba profesionalams, kurie didelę savo gyvenimo dalį atidavė tarnybai. Mūsų partijoje gerbiame visus patyrusius ir kompetenciją turinčius žmonės, kurie vadovaujasi socialdemokratinėmis vertybėmis. Ir būtent dėl to jie yra partijoje“, – komentavo G. Paluckas.

ELTA primena, penktadienį vidaus reikalų ministras E. Misiūnas susitiko su Viešojo saugumo tarnybos vadu generolu R. Pociumi ir aptarė gautą informaciją apie galimus buvusių VRM sistemos vadovų susitikimus, kuriais norima destabilizuoti situaciją vidaus reikalų jėgos struktūrose.

Pasak E. Misiūno, informacija perduota specialiosioms tarnybos bei prokuratūrai, pradėtas tyrimas. VST vadas taip pat atskleidė, kad šių susitikimų tikslas buvo kompromituoti VRM sistemą bei grįžti į valdžią. R. Pocius pripažino, kad tarp šių asmenų yra buvę aukšti VRM sistemos vadovai, kurie dabar įstojo į Socialdemokratų partiją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.27; 05:00

print