Naujoji Estijos ministrė užsienyje kalbės tik estiškai


Naujai iškepta Estijos tarptautinės prekybos ir informacinių technologijų ministrė Kert Kingo tikisi į vizitus užsienyje vykti kuo rečiau, o jei vis dėlto reikės – ten kalbėti tik estiškai.
 
Kitą trečiadienį ministrė turės vykti į Otavą, kur susitiks su Kanados prekybos ministerijos atstovais. Pasak pačios K. Kingo, Otavoje vyks aukščiausio rango ministrų susitikimas. „Kažkas susiję su atvira valstybe“, – K. Kingo cituoja estų laikraštis „Postimees“.
 
Estijos nacionalistų partijos EKRE iškelta K. Kingo tikino, kad viso vizito Kanadoje metu jis bendraus tik estiškai.
 
„Kalbėsiu su vertėjo pagalba. Man atrodo, teisinga kalbėti estiškai, aš taip nusprendžiau. Daugelio šalių atstovai kalba savo kalbomis ir tai atitinka mūsų partijos požiūrį“, – savo sprendimą aiškino K. Kingo.
 
Paklausta, ar moka anglų kalbą, kuri Kanadoje yra viena iš dviejų oficialių kalbų (kita – prancūzų), ministrė pareiškė, kad jos sprendimas naudotis vertėjo paslaugomis nėra susijęs su tuo, kad ji nemoka anglų kalbos. „Tai mano sprendimas. Aš negaliu pasakyti, kad aš anglų filologė, tačiau normalu, kai kiekvienas žmogus kalba sava kalba“, – sakė K. Kingo.
 
Taip pat, pabrėžė ministrė, ji sieks kuo rečiau vykti į užsienį ir, jei tai bus įmanoma, į vizitus deleguoti kitus Tarptautinės prekybos ir informacinių technologijų ministerijos atstovus. „Aš važiuosiu tik kraštutiniais atvejais ir, jei įmanoma, užsienio vizitus skirsiu kitiems“, – žurnalistams kalbėjo ministrė.
 
K. Kingo teigimu, ji visgi moka užsienio kalbą – rusų, tačiau šia kalba bendraujant jai gali kilti nesklandumų su profesine leksika. „Tai ateis su laiku“, – sakė ministrė ir dar kartą pabrėžė: „Estijos ministrai užsienyje turi kalbėti estiškai.“
 
Vis dėlto K. Kingo pripažino planuojanti mokytis anglų kalbos kursuose, kadangi šios kalbos, sakė ji, niekada nesimokiusi.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.25; 05:00
print