Naujoji Zelandija turi pareigą palaikyti musulmonų bendruomenę


Naujoji Zelandija turi pareigą palaikyti musulmonų bendruomenę. EPA-ELTA nuotr.

Naujajai Zelandijai minint antrąsias Kraistčerčo mečečių atakos metines, premjerė Jacinda Ardern per šiai datai paminėti skirtą renginį teigė, jog šalis turi „pareigą“ palaikyti savo musulmonų bendruomenę.
 
Į renginį, skirtą atminti 51 išpuolio auką ir sužeistuosius, susirinko šimtai žmonių. 2019 m. kovo 15 d. smarkiai apsiginklavęs šaulys paleido ugnį dviejose Kraistčerčo miesto mečetėse.
 
Į veidą, rankas ir kojas devynis kartus pašautas Temelas Atacocugu verkdamas prisiminė, kaip laukdamas medicininės pagalbos su trejų metų berniuko Mucado Ibrahimo tėvu sužinojo, kad berniukas neišgyveno.
 
„Staiga mano skausmas atrodė nereikšmingas“, – sakė jis.
 
J. Ardern, kuri buvo plačiai giriama už išgyvenusiesiems ir aukų šeimoms parodytą užuojautą bei sparčius veiksmus sugriežtinti ginklų kontrolę Naujojoje Zelandijoje, teigė, kad nepaisant žodžių „gydomosios galios“, jie niekuomet nepakeis įvykių baigties.
 
„Vyrai, moterys ir vaikai… neteko gyvybių per teroro aktą. Žodžiai nepašalins baimės, kuri užklupo musulmonų bendruomenę“, – sakė premjerė, pridurdama, kad Naujoji Zelandija turi būti „labiau integruota šalis, kuri didžiuojasi žmonių įvairove, juos priima ir, jei to reikia, juos atkakliai gina.“
 
T. Atacocugu teigė, jog jis išgyveno tik per stebuklą.
 
„Nuo tada man atliktos septynios didelės operacijos ir ateityje laukia daugiau. Visą savo likusį gyvenimą kūne nešiošiuosi kulkų atplaišų. Kiekvieną kartą per rentgeną mano kūnas nušvinta kaip kalėdinė eglutė“, – sakė jis.
 
Kiran Munir, per ataką netekusi savo vyro Shaheedo Haroono Mahmoodo, renginio metu teigė, kad geriausias kerštas yra „nebūti panašiu į priešą“.
 
Baltujų viršenybės propaguotoju pasiskelbęs šaulys Brentonas Tarrantas buvo suimtas praėjus vos kelioms minutėms po mirtinų atakų dviejose mečetėse.
 
Jis pripažino kaltę dėl 51 žmogaus nužudymo, pasikėsinimo nužudyti 40 žmonių ir terorizmo. Jis pernai buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos be lygtinio paleidimo. Tai pirmas kartas, kai Naujojoje Zelandijoje paskirta tokia griežta bausmė.
 
Praėjusią savaitę policija Kraistčerče suėmė 27-erių metų vyrą ir pareiškė jam kaltinimus grasinimu nužudyti, po to, kai šis internete pagrasino surengti atakų tose pačiose mečetėse.
 
Per atminimo renginį prie objekto buvo dislokuota ginkluotų policijos pareigūnų. Specialiai mokytas šuo tikrino kiekvieno į objektą įeinančio asmens krepšius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.14; 14:32
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *