Nemirsetos paplūdimyje – „Baltops“ karių išsilaipinimo operacija


Sekmadienį Nemirsetos paplūdimio teritorijoje – tarptautinėse jūrinėse pratybose „Baltops 2019“ dalyvaujančių pajėgų parodomoji operacija, kurios metu NATO ir partnerių šalių pajėgos treniruojasi atlikti išsilaipinti pajūrio zonoje.
 
Operacijoje dalyvavo jūrų pėstininkai iš Jungtinės Karalystės, JAV ir Portugalijos, taip pat Lenkijos ir JAV desantiniai laivai, aviacinę paramą teikė Ispanijos atakos lėktuvai, Jungtinės Karalystės ir JAV sraigtasparniai.
 
Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai „Sėlis“, „Aukštaitis“ ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ operacijos metu atliko rajono apsaugos funkcijas.
 
Parodomąją sąjungininkų pajėgų išsilaipinimo operaciją planuoja stebėti krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, JAV 2-ojo karinio jūrų laivyno vadas viceadmirolas Andrew Lewis, NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadas generolas Erhard’as Buhler’is, NATO Jungtinių jūrinių pajėgų vadas viceadmirolas Keith’as Blount’as ir kiti aukšto rango pareigūnai.
 
Iš viso Baltijos jūros regione birželio 9-21 dienomis vykstančiose pratybose dalyvauja daugiau nei 8 tūkst. įvairių karinių pajėgų atstovų, 50 karo laivų ir 40 orlaivių iš 16 NATO ir 2 partnerių šalių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos.
 
„Baltops“ – tai JAV vadovaujamos kasmetinės jūrinių pajėgų pratybos Baltijos regione. Šiais metais tai jau 47-osios „Baltops“ pratybos ir joms vadovauti paskirtas JAV 2-asis karinis jūrų laivynas, kuris buvo atkurtas 2018 m. pavasarį JAV karinių jūrų pajėgų sprendimu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
KAM nuotraukos
 
 
2019.06.18; 15:44
print