Nepaisydamas kosulio ir karščiavimo, A. Navalnas tęsia bado streiką


Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Kalintis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pirmadienį sakė, kad kenčia nuo stipraus kosulio ir temperatūros, bet tvirtino, kad tęs praėjusią savaitę pradėtą bado streiką, kuriuo siekia išsireikalauti tinkamo medicininio gydymo.
 
44 metų amžiaus A. Navalnas praėjusį trečiadienį pradėjo bado streiką, skųsdamasis, kad kalinimo įstaigos gydytojas jam skyrė tik skausmą malšinančius vaistus nuo stipraus nugaros skausmo ir kojų tirpimo.
 
Kitą dieną jo komandos nariai paskelbė, kad kolonijoje kalintis A. Navalnas dar prieš paskelbdamas bado streiką neteko 8 kg svorio, nes jam nuolatos trukdoma miegoti. Į koloniją atvykęs opozicionierius svėrė 93 kg.
 
Pirmadienį instagrame paskelbtame pranešime A. Navalnas pasiskundė naujais negalavimais.
 
„Cituoju oficialius šios dienos temperatūros matavimo duomenis: Navalnas. A. A., stiprus kosulys, temperatūra 38,1, – rašė jis. – P. S. aš, žinoma, tęsiu bado streiką.“
 
Vėliau prokremliškas dienraštis „Izvestia“ skelbė, kad A. Navalnas buvo perkeltas į medicinos skyrių stebėjimui, turėdamas „kvėpavimo problemų, ypač karščiavimo, požymių“. Dienraštis, cituodamas kalėjimo tarnybas, teigė, kad buvo atlikti visi būtini tyrimai, įskaitant koronaviruso testą.
 
Dviejuose prokremliškos žiniasklaidos priemonių paskelbtuose pranešimuose teigiama, kad A. Navalnas atrodo „gana normaliai“, ir pažymima, kad kali kolonijoje, kuri yra „praktiškai pavyzdinė“. A. Navalnas pirmadienį paskelbtame pranešime teigė, kad šiuose pranešimuose nėra nė žodžio tiesos. Opozicionierius rašė, kad nuo jo atvykimo į pataisos koloniją vasarį jau trečias iš 15-os jo skyriuje esančių kalinių buvo paguldytas į ligoninę dėl tuberkuliozės.
 
„Stebiuosi, kad čia nėra Ebolos viruso“, – šaipėsi A. Navalnas ir pridūrė, kad „štai tokia yra ideali pavyzdinė kolonija“.
 
Kolonijoje opozicijos politikas atlieka dvejų su pusę metų laisvės atėmimo bausmę. Pokrovo kolonija įsikūrusi už 100 km į rytus nuo Maskvos ir yra žinoma dėl griežtos disciplinos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.06; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.