Net 28 proc. ukrainiečių neprieštarautų, jei rusų kalba būtų paskelbta valstybine


47 proc. Ukrainos gyventojų nori, kad rusų kalbos statusas jų šalyje būtų paaukštintas, o 49 proc. norėtų, kad jos statusas būtų pažemintas arba liktų toks pats, rodo apklausa, kurią atliko Kijevo tarptautinis sociologijos institutas.

28 proc. ukrainiečių mano, kad rusų kalbai reikia suteikti valstybinės kabos statusą; 27 proc. respondentų norėtų, kad ukrainiečių ir rusų kalbos turėtų vienodą valstybinės kalbos statusą; 19 proc. sakė, kad „ukrainiečių kalba turėtų būti valstybinė, o rusų kalba turėtų būti naudojama kaip oficiali vietos kalba tose vietovėse, kur to nori gyventojų dauguma“.

1 proc. respondentų nurodė, kad „rusų kalba turėtų būti vienintelė valstybinė ir pakeisti ukrainiečių kalbą visose viešojo gyvenimo sferose“. 47 proc. respondentų pritartų kokiam nors rusų kalbos statuso paaukštinimui.

Tuo pačiu metu 12 proc. apklaustųjų sakė, kad „ukrainiečių kalba turėtų pakeisti rusų visose viešojo gyvenimo sferose“. 23 proc. apklausos dalyvių norėtų išlaikyti esamą situaciją, kai „ukrainiečių kalba yra valstybinė, o rusų kalba turi tokias pačias teises, kaip ir kitų etninių mažumų kalbos“.

14 proc. rinktųsi galimybę, kuri iš esmės taip pat atspindi dabartinę padėtį, – „kad ukrainiečių kalba būtų valstybinė, o rusų kalba būtų naudojama tik pasikalbėjimams“.

Parengta pagal Interfaks pranešimus.

2012.03.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.