Net gidai klastoja Lietuvos istoriją


Jau pripratome Vilniuje, Trakuose, Nidoje, kituose Lietuvos miestuose matyti įvairių rasių įvairiausiom kalbom kalbančių žmonių grupes prie bažnyčių, istorijos, kultūros paminklų. Iš gidų jie galbūt pirmą kartą išgirsta, kokia didelė, sudėtinga mūsų šalies istorija, kupina tragiškų ir didvyriškų įvykių. Ką gidai pasakoja apie Lietuvą, Vilnių, Trakus? O jūs sustokite ir pasiklausykite, ką lenkų turistams iš Varšuvos pasakoja jų atsivežtas gidas. Tą patį, ką ir tomaševskininkai: kad Vilnius – Lenkijos miestas, Stalino atiduotas Lietuvai. Vilnių savinasi ir baltarusių gidai. Ir ne tik Vilnių.

Kai neabejotinas melas parašomas kokiame straipsnyje, pasakomas iš aukštos tribūnos, mes kartais reaguojame, o į ekskursijų vadovų, gidų prasimanymus numojame ranka, jų tarsi negirdime. Bet juk lašas po lašo ir akmenį pratašo. Per metus šimtai tūkstančių žmonių iš Lietuvos išsiveža puikią nuomonę apie mūsų svetingumą, gerus viešbučius, pigias kavines ir neretai, deja, sąmoningai ar dėl neišmanymo suklastotą Lietuvos istoriją.

Apie gidų problemas Slaptai.lt žurnalistas Vytautas Visockas kalbasi su šį reikalą gerai išmanančiu Gidų ir kelionių vadovų profesinės sąjungos pirmininku Ričardu Garuoliu.

{module sl_video_pirmas}video_538

play-rounded-fill

 

2012.03.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.