Netikrą paskolos sutartį pagaminęs direktorius pripažintas kaltu


Įsiteisėjo Šiaulių apylinkės teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje vienos, jau bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės direktorius A.K. pripažintas kaltu 2009-2010 metais pagaminęs, laikęs ir realizavęs netikrus dokumentus bei apgaule trečiojo asmens naudai įgijęs turtinę teisę į didelės vertės svetimą turtą.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras metu, buvo nustatyta, kad įmonės vadovas paskolos sutartyje spalvinio rašalinio spausdinimo būdu išspausdino asmens A.S. parašą, esą įmonė paskolino A.S. 570 tūkstančių litų (daugiau nei 165 tūkstančius eurų).

Apie fiktyvų sandorį nukentėjusysis A.S. sužinojo tik 2011 metais, kai Šiaulių apygardos teismas civilinėje byloje priėmė sprendimą už akių, kuriuo įmonės naudai iš A.S. priteisė daugiau nei 2 milijonus litų  (beveik 600 tūkstančius eurų) skolos, palūkanų ir delspinigių kartu sudėjus. Esą A.S. negrąžino pasiskolintų pinigų.

Pats nusikaltimo sumanytojas teigė, kad kolega A.S. buvo suinteresuotas pats pagaminti netikrą paskolos sutartį, nes turėjo visus reikiamus įmonės dokumentus, o gavęs pinigus, A.S. pabėgo iš Lietuvos.

Tiriant nusikalstamą veiką, surinkti duomenys „atsisuko“ prieš patį įmonės direktorių. Atleidęs A.S. iš darbo, jis pagamino netikrą paskolos sutartį ir, A.S. nieko apie tai nežinant, kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl skolos priteisimo.

Nuosprendžiu pagal Baudžiamojo kodekso 75 straipsnį, 182 straipsnio 2 dalį, 300 straipsnio 1 dalį, kaltinamajam paskirtos 3 metų laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant A. K. neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2016.01.26; 04:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.