Neužsiminkite apie žmogaus teisių pažeidinėjimus! Žeraro Depardjė ir Liz Harlej kelionė į Čečėniją


Dabar Rusijoje Žeraras Depardjė (Gerard Depardieu) sutinkamas kaip princas, – tokia "The Independent" korespondento Šono Vokerio (Shaun Walker) nuomonė. Į Saransko oro uostą aktorius buvo nugabentas limuzinu su švyturėliais, o iš ten – privačiu lėktuvu – į Grozną. 

Grozne penkių žvaigždučių viešbučio hole Ž.Depardjė „niekinančiai dirstelėjo į "The Independent" žurnalistą“, tvirtina autorius. „A, jūs iš Didžiosios Britanijos, – šūktelėjo jis, tarsi kaltindamas pagrūmojęs pirštu. – Ko jūs čia? Jūs gi galvojate, kad Čečėnija tokia pavojinga, a?“ Ž.Depardjė atvyko į Čečėniją filmuotis „Smaragde“ – „senamadiškame, „juodojo“ stiliaus trileryje apie kerštą“.

Ž.Depardjė ir jo partnerė filme britų aktorė Liz Harlej (Liz Hurley) surengė Grozne spaudos konferenciją, sėdėdami naujo teatro scenoje. „Interjerą puošia gigantiški Ramzano Kadyrovo, jo velionio tėvo Achmado Kadyrovo ir prezidento Vladimiro Putino portretai“, – rašo autorius.

Liz Harlej sakė, kad filmavimasis Čečėnijoje – „puikus šansas aplankyti pasaulio kampelį, kuriame aš nebūtinai būčiau numačiusi apsilankyti. Dabar aš pamaloninta garbės, aš didžiuojuosi, kad mano filmas filmuojamas tokiame gražiame mieste“.

Į klausimus apie jos susitikimą su Ramzanu Kadyrovu ji neatsakė: „Aš čia tik tam, kad kalbėčiau apie filmą“.

Filmo režisierius prancūzas Filipas Martinesas įsiuto, „kai vienas užsienio žurnalistas paklausė, ar yra lygiagrečių tarp filmo – keršto – ir numanomų žmogžudysčių iš keršto, kurio aukomis krito R.Kadyrovo priešai“ (laikraščio formuluotė). Tačiau autorius mano, kad „Smaragdas“ turi politinį aspektą: „sinopsise pasakyta, kad filmas pademonstruos „stulbinantį Čečėnijos atstatymą“.

Vėl pamatęs žurnalistą viešbutyje, Ž.Depardjė pasakė: „Matote, jūsų dar neužmušė!“

Autorius mano, kad Ž.Depardjė užsiminė apie neteisingus žurnalistų reportažus. „Bet pašaipa niūri, nes žurnalistai, atskleidę piktnaudžiavimus Čečėnijoje, buvo nužudyti“, – baigia autorius.

Nuotraukose: Žeraras Depardjė ir Liz Harlej.

Šaltinis: Independent

2013.06.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *