Ninai Karpačiovai iškelta baudžiamoji byla


BJTB (Blokas Julijos Timošenko-Batkivščina) nuomone, Nina Karpačiova persekiojama už išspausdintą Julijos Timošenko su kraujosruvomis nuotrauką.

Buvusiai ombudsmenei Ninai Karpačiovai iškelta baudžiamoji byla. Tuo įsitikinęs liaudies deputatas, BJTB frakcijos lyderis Andrejus Kožemiakinas, tai jis pareiškė per spaudos konferenciją, perduoda RBK-Ukraina korespondentas.

„(BJTB) frakcija pažymi, kad prieš buvusią ombudsmenę Niną Karpačiovą, kurios dėka visas pasaulis sužinojo apie fizinį Julijos Timošenko kankinimą Kačianovo kolonijoje, valdžia pradėjo baudžiamąją bylą, ir dėl to ji buvo priversta… palikti Ukrainą“, – pasakė A.Kožemiakinas.

Apie tai, kad N.Karpačiovai daromas spaudimas ir ji negali būti Ukrainoje, vakar pareiškė BJTB frakcijos vadovo pavaduotojas Sergejus Sobolevas. Pasak jo, Ukrainos opozicijos atstovai jau parašė laišką į Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos žmogaus teisių aukščiausiojo komisaro biurą ir tikriausiai dėl to Ukrainoje prasidės naujas tyrimas pareigūnų, „kurie tiesiogiai duoda nurodymus Generalinei prokuratūrai persekioti buvusią ombudsmenę, atžvilgiu“.

Tuo tarpu komentaruose RBK-Ukraina Regionų partijos frakcijos lyderis Aleksandras Jefremovas pažymėjo: „Žiniasklaidoje sklinda informacija, kad ji (Nina Karpačiova) išvažiavo kažkur į užsienį. Generalinė prokuratūra pateikė oficialią informaciją, kad niekas jokių reikalavimų Karpačiovai nekėlė… Man atrodo, kad tai paleista kažkokia „antis“, ir viskas. Aš ją paskutinį kartą asmeniškai mačiau dieną prieš balsavimą dėl Lutkovskajos kandidatūros. Ne tik mačiau, bet ir kalbėjausi su ja“.

Priminsim, kad žmogaus teisių paisymo klausimas Ukrainoje, konkrečiai, kalėjimuose paaštrėjo po pranešimo, kad buvusią premjerę Juliją Timošenko sumušė konvojus Kačianovo kalėjime, kur ji atlieka septynerių metų bausmę, kuri jai buvo priteista už įgaliojimų viršijimą pasirašant dujų sutartis su Rusija.

Kraujosruvas ant Timošenkos kūno per susitikimą su ja kolonijoje nufotografavo N.Karpačiovos, kuri tuo momentu buvo veikianti ombudsmenė, atstovas. Po to, kai jos atstovas aplankė J.Timošenko kolonijoje, N.Karpačiova pareikalavo iškelti baudžiamąją bylą dėl smurto prieš buvusią premjerę.

N.Karpačiovos įgaliojimų ombudsmeno poste terminas baigėsi 2012 metų vasario 7 dieną. Į tą postą N.Karpačiova buvo išrinkta tris kartus – 1998, 2003 ir 2007 metais. Balandžio 24 dieną nauja žmogaus teisių įgaliotine buvo išrinkta Valerija Lutkovskaja. Balandžio 27 dieną, opozicijai šūkaujant „hanba“ (ukr. – gėda), ji davė priesaiką. Pažymėsime, kad opozicija šios priesaikos nepripažins.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Timošenko demonstruoja ant rankų atsiradusias kraujosruvas.

Šaltinis: rbc.ua

2012.05.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.