Niujorke netoli „Trump Tower“ ant 54 aukštų pastato stogo nukrito sraigtasparnis


Niujorke netoli „Trump Tower“ ant 54 aukštų pastato stogo nukrito sraigtasparnis. EPA-ELTA nuotr.
Niujorko pareigūnai nustatė lakūno, kuris pilotavo sraigtasparnį, sudužusį pirmadienį Manhatano rajone, tapatybę. Kaip pranešė CNN, tai – Timothy`is McCormackas, kuriam piloto licencija buvo išduota 2004 metais.
 
Gautomis žiniomis, 2000 metais pagamintas sraigtasparnis „Agusta A109E“ priklausė italų verslininkui Danielei Bodiniui, nekilnojamojo turto bendrovės „American Continental Properties“ įkūrėjui. Kompanijos atstovai pareiškė užuojautą žuvusio lakūno šeimai. Pasak jų, T. McCormackas bendradarbiavo su kompanija pastaruosius penkerius metus.
 
Pirmadienį po vidurdienio vietos laiku T. McCormacko pilotuojamas sraigtasparnis nukrito ant 54 aukštų pastato stogo centrinėje Manhatano dalyje, netoli dangoraižio „Trump Tower“, kur, lankydamasis Niujorke, apsistoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
 
Kaip anksčiau pranešė JAV Federalinė aviacijos valdyba, šiame rajone aviacijos skrydžiai draudžiami. Skrydžiams uždarytos zonos skersmuo – 6,4 kilometro, ji apima visą centrinę Manhatano dalį. Pasak televizijos kanalo „News 1“, pirmadienį dėl lietaus ir rūko matomumas centrinėje Manhatano dalyje sudarė apie 1600 metrų, o apatinis debesų sluoksnis buvo maždaug 300 metrų aukštyje. Tokiomis oro sąlygomis sraigtasparniams, skraidantiems virš miesto, buvo uždrausta kilti į orą.
 
Per katastrofą sraigtasparnis užsidegė, vienas žmogus žuvo. CNN teigia, kad orlaivyje buvo tik T. McCormackas. Niujorko meras Billas de Blasio pabrėžė, kad tarp žmonių, buvusių pastate ir gatvėje šalia jo, aukų nėra. „Šįsyk nėra jokių įrodymų, jog tai buvo teroro aktas, Niujorkui niekas negresia“, – pareiškė miesto vadovas.
 
Ugniagesiai atskubėjo į incidento vietą per penkias minutes. Po pusvalandžio gaisras ant 54 aukštų dangoraižio stogo buvo užgesintas.
JAV prezidentas D. Trumpas tviteryje teigiamai įvertino tarnybų darbą.
Incidento aplinkybės tiriamos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.11; 07:37
print