Noras praturtėti virto nepavykusiu nusikaltimu


Šiaulių apygardos prokuratūra Kelmės rajono apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kelmiškis R. J. kaltinamas pasikėsinimu padaryti nusikalstamą veiką, melagingu pranešimu apie nebūtą nusikaltimą ir sukčiavimu.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, pradėtas šių metų vasario mėnesį, pastebėjus, kad vyriškis gali siekti apgaulės būdu įgyti daugiau nei 11 tūkstančių eurų. Kelmės gyventojas, dėl automobilio „VW Passat“ CC gedimo negalėdamas parduoti 2014 metų rugsėjį įsigytos transporto priemonės, bandė sugalvoti kitų būdų, kaip užsidirbti pinigų.

Tyrimo metu nustatyta, kad būdamas automobilio naudotoju jis, padedamas kito vyro, galimai suvaidino tariamą savo automobilio vagystę.

Kaltinamasis R. J. sutarė su pažįstamu, kad jis pastatys automobilį prie savo namų, jame palikdamas ir mašinos raktelius. Šis vyras tariamai pavogs kelmiškio automobilį, jį nuvarys į kitą vietą, o kitą dieną automobilio raktelius paliks kaltinamojo pašto dėžutėje.

Iš karto po sutartos inscenizuotos nusikalstamos veikos, R. J. apie vagystę pranešė policijai ir draudimo bendrovei, tikėdamasis, kad greitai papildys kišenę nemenka suma eurų.

Užregistravus pranešimą apie įvykį, draudimo bendrovė patikino, kad šios „vagystės“ nukentėjusysis 11400 eurų išmoką gaus, kai bus pateikta išvada iš policijos. Deja, taip norėtos sumos R. J. negavo, nes draudimas informavo, kad yra pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl inscenizuotos vagystės.

Pagal baudžiamojo kodekso 236 straipsnio 1 dalį, 22 straipsnį ir 182 straipsnio 2 dalį kaltinamajam gresia iki 8 metų laisvės atėmimo.

Informacijos šaltinis – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2015.12.21; 10:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.