Norėjo į užsienį, bet atsidūrė teisme


Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui baudžiamąją bylą, kurioje A. V. ir I. R. kaltinami gabenę nepilnametį į užsienį.

Nusikaltėlių bendrininkai L. M., D. I., T. B., ir Ž. V. sučiupti ir teismui perduoti anksčiau.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyrai įtariami tuo, kad 2013 m. balandį įkalbėjo šešiolikmetį vykti į užsienį vykdyti nusikalstamas veikas – vagystes.

Nukentėjusysis su vienu iš prekybos žmonėmis organizatorių susipažino socialiniame tinkle. Po šios pažinties jaunuolis buvo verčiamas prekiauti kanapėmis, o 2013 metų kovą kaltinamieji, panaudoję psichologinį smurtą ir įbauginę šešiolikmetį, liepė jam niekam nieko nesakant susiruošti ir vykti su jais į užsienį.

Vaikinui nepaklusus ir apie viską papasakojus policijos pareigūnams, buvo surengta pasala.

Policijos pareigūnai pasalos metu sulaikė dalį nusikaltėlių, tuo metu vežusių nepilnametį į užsienį. Kaltinamieji A. V. ir I. R., sužinoję apie pasalą, slapstėsi nuo pareigūnų, tačiau buvo sugauti.

„Nusikaltėliai, užsiimantys prekyba žmonėmis, dažniausiai veikia ne po vieną, bet grupėmis. Įprasta, kad vienas ar keli užsienyje gyvenantys asmenys duoda nurodymus savo bendrininkams surasti ir atgabenti jiems aukas. O nusikaltėlių taikinys, kad ir kaip būtų gaila, dažniausiai yra pažeidžiamiausi mūsų visuomenės atstovai. Taip nutiko ir šįkart. Nukentėjusysis gyveno globos namuose“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Ruslanas Ušinskas, vadovavęs šiam ikiteisminiam tyrimui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Informacijos šaltinis –  Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2015.12.16; 11:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *