NSA surenka milijonus veidų iš interneto


„Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) surenka daugybę žmonių atvaizdų iš internetinių žinučių, perimdama juos per savo globalines stebėjimo operacijas ir pasinaudodama sudėtingomis žmonių identifikavimo pagal veidus programomis“.

Tai perduoda The New York Times, remdamasis slaptais dokumentais.

„Žvalgybos agentūros pasitikėjimas veidų atpažinimo technologija žymiai sustiprėjo per pastaruosius ketverius metus, kai agentūra perėjo prie naujos kompiuterinės programos, kad panaudotų srautą atvaizdų iš elektroninių laiškų, SMS, socialinių tinklų, video konferencijų ir kitokio formato komunikacijų“, – sakoma straipsnyje.

Agentūra perima „milijonus atvaizdų per dieną“, o tai „milžiniškas neišnaudotas potencialas“, kaip sakoma iš Edvardo Snoudeno gautuose 2011 metų dokumentuose, rašo publikacijos autoriai Džeimsas Raizenas ir Lora Poitras.

„Neaišku, kiek žmonių visame pasaulyje ir kiek amerikiečių aprėpė toji iniciatyva. Nei federaciniai įstatymai, ginantys privatų gyvenimą, nei šalies įstatymai, liečiantys sekimą, nenumato ypatingos veido atvaizdo apsaugos“ – pažymi laikraštis.

Kadangi agentūra vertina atvaizdus kaip kontentą keičiantis žinutėmis, NSA teks gauti teismo leidimą amerikiečių fotografijoms rinkti, mano autoriai.

„Valstybės departamentas turi tai, kas, kai kurių išorės ekspertų nuomone, gali būti didžiausia veidų atvaizdų duomenų bazė federacinėje vyriausybėje, kurioje saugoma šimtai milijonų Amerikos pasus turinčiųjų asmenų ir asmenų, pateikusių paraiškas užsienio vizoms gauti, atvaizdų fotografijų. Ir vidaus reikalų ministerija remia bandomuosius projektus policijos skyriuose visoje šalyje, kurių paskirtis – atpažinti įtariamuosius asmenis minioje“, – praneša žurnalistai.   

„Tačiau NSA turi unikalią galimybę palyginti atvaizdus su milžiniškomis privačių komunikacijų kolekcijomis“ – pažymi jie.

Matyt, veidų atpažinimo technologija vis dėlto nėra tobulas instrumentas, pažymi autoriai: programa sunkiai palygina žemos rezoliucijos atvaizdus, o asmenų, nufotografuotų iš šono ar įvairiais kampais, tikriausiai, neįmanoma palyginti su foto portretais.

Kaip rodo dokumentai, NSA sustiprino veidų atpažinimo technologijos panaudojimą Barako Obamos laikais, po dviejų suplanuotų teroro aktų prieš amerikiečius, rašo leidinys. Pirmasis iš jų buvo bandymas 2009 metais susprogdinti lėktuvą, skridusį Kalėdoms į Detroitą, o antrasis – bandymas įvykdyti sprogimą Times Squere 2010 metais, rašo Raizenas ir Poitras.

Šaltinis: The New York Times

2014.06.05; 07:35

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *