NSGK posėdyje ketinama apklausti I. Rozovą ir V. Tomaševskį


Irina Rozova. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) trečiadienį rengiamame posėdyje numatytos galimai grėsmę nacionaliniam saugumui sukėlusios parlamentarės Irinos Rozovos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininko Valdamero Tomaševskio apklausos.
 
„Pagal planą į apklausą yra iškviesta I. Rozova ir V. Tomaševskis“, – Eltai sakė NSGK pirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas.
Politikas teigia, kad komiteto narių prašysiąs, jog abiejų politikų dalyvavimas apklausoje būtų atviras.
 
„Bent jau aš taip prašau ir prašysiu, kad apklausa būtų ne uždarame posėdyje, o viešame. Tad ir klausimai (I. Rozovai – ELTA) bus susiję su informacija, kuri nėra įslaptinta. Bet mes turime ir įslaptintos informacijos“, – pridūrė „valstietis“.
 
Jo teigimu, ko gero tai bus ne paskutinis I. Rozovos dalyvavimas posėdyje. Politikas užsiminė, kad dėl savo veiklos ir ryšių galimai grėsmę nacionaliniam saugumui sukėlusi LLRA-KŠS frakcijos narė gali būti kviečiama atsakyti į klausimus, kylančius ir dėl komiteto turimos įslaptintos informacijos.
 
Pasak D. Gaižausko, artimiausiu metu NSGK kvies į apklausas ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, ir kai kuriuos opozicijoje esančius politikus. Jo teigimu, pastarieji galimai manipuliavo turima informacija, apie I. Rozovos neatskleistus ryšius su Rusijos pareigūnais.
 
Kartu trečiadienio posėdyje, teigė „valstietis“, turėtų būti aptartos galimybės pratęsti tyrimo atlikimo laiką.
LLRA vadovo Valdemaro Tomaševskio reklama Buivydiškėse. Slaptai.lt nuotr.
 
„Bandysime atlikti tyrimą kokybiškai, neskubėsime. Kadangi (apklausiamųjų – ELTA) sąrašas bus nemažas, tai galiu pasakyti iš karto, kad vargu ar spėsime atlikti tyrimą iki nustatytos datos. Todėl prašysime tyrimą pratęsti“, – sakė D. Gaižauskas.
 
NSGK turi tyrimą atlikti ir išvadas pateikti iki šių metų gruodžio 1 d.
 
ELTA primena, kad Seimas NSGK pavedė atlikti tyrimą dėl parlamentarės I. Rozovos ryšių su rusų diplomatais ir galimos grėsmės nacionaliniam saugumui. Tyrimas atliekamas ir dėl atliktų politikų veiksmų, gavusių VSD informaciją apie I. Rozovos veiklą. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas V. Pranckietis bei kiti informaciją gavę Seimo nariai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *