Nubaustos moterys, viešojoje vietoje nešiojusios musulmoniškus galvos apdangalus


Praėjusią savaitę pirmą kartą Prancūzijoje nubaustos dvi musulmonės. Nubaustos už tai, kad viešoje vietoje nešiojo musulmoniškus galvos ir veido apdangalus. Piniginėmis baudomis nubaustos 32-iejų metų amžiaus Chinda Achmas ir 36-erių metų amžiaus Nažata Chait Ali.

Tiesa, abi musulmonės teismo posėdyje nedalyvavo. Negalėjo dalyvauti, kadangi atsisakė nusiimti galvos apdangalus ir nebuvo įleistos į Paryžiaus teismo pastatą. Šią žinią praneša “The Daily Mail” žurnalistas Piteris Alenas. Žurnalisto teigimu, Paryžiaus priemesčio Mo teisėjas vis tik nepatenkino valstybinio kaltintojo prašymo, kad abi musulmonės būtų dar pasiųstos išklausyti ir paskaitų ciklo apie pilietinę visuomenę.

Musulmonių interesus ginantis advokatas Žil Deveras tvirtina, kad jos skųs šį teismo sprendimą aukštesnei instancijai. Moterys savo teises pasiruošiusios ginti net Strasbūro Žmogaus teisių gynimo teisme.

Beje, prie teismo palaikyti nuteistųjų atvykusi Islamo judėjimo aktyvistė Kenza Drider pareiškė sieksianti galimybės 2012-aisiais metais dalyvauti Prancūzijos prezidento rinkimuose. Prancūzijos prezidento postas jai neva reikalingas tam, kad ji galėtų apginti Prancūzijos moterų teises dėvėti tokius drabužius, kokius joms patinka nešioti, o ne tokius, kokius dėvėti leidžia šalies valdžia.

Leidinys “The Daily Mail” primena, kad naujasis Prancūzijos įstatymas užtektinai griežtas tiems, kurie viešosiose vietose nešioja musulmoniškus galvos apdangalus. Tokių pažeidėjų laukia piniginė bauda iki 150-ies eurų, o kai kuriais atvejais – priverstinis paskaitų apie pilietinę visuomenę išklausymas. Beje, tokie pažeidėjai traktuojami kaip kriminaliniai nusikaltėliai. O vyrai, kurie verčia savo žmonas, seseris ar dukras viešosiose vietose nešioti musulmoniškus galvos apdangalus, gali sulaukti itin solidžių piniginių baudų – iki 25 tūkst. eurų. Tiems, kurie pažeis įstatymą nebe pirmą kartą, grės net areštas.

Tiesa, Prancūzijos policija tvirtina, jog teisėsaugai labai sunku pasiekti, kad tokio įstatymo būtų laikomasi visose viešose vietose. Pažeidimų dėl musulmoniškų galvos apdangalų – labai daug. Visų sugaudyti – neįmanoma. Juolab kad policija užversta žymiai rimtesniais tyrimais.

Tuo tarpu musulmonas milijonierius Rašidas Nekazas sukūrė specialųjį fondą, iš kurio bus sumokamos baudos, skirtos moterims, nešiojančioms musulmoniškus galvos apdangalus nepaisant draudimų ir baudų. O teroristine organizacija laikomos “Al Qajeda” aktyvistai iš Šiaurės Afrikos pagrasino Prancūzijai kruvinu kerštu, jei oficialusis Paryžius ims atkakliai įgyvendinti įstatymą, draudžiantį musulmoniškus drabužius viešosiose vietose.

Parengta pagal „The Daily Mail“ publikacijas.

2011.09.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.