Nusikalstamam fekalijų kompastavimui Vilniuje – ne!


Vilniečiai kyla į kovą prieš komunalinio dumblo kompostavimą mieste ir reikalauja, kad UAB Vilniaus vandenų dumblas būtų tvarkomas pagal ES reikalavimus.

Rugsėjo 14 d. 10 val. prie Aplinkos ministerijos, Jakšto g. 4/9 ( 12 val. – prie Vilniaus miesto savivaldybės, Europos a. 1 ) Vilniaus bendruomenių atstovai renkasi į akciją.

Prieš trejetą metų Vilniaus regioniniam aplinkos apsaugos departamentui leidus kartu su Vilniaus vandenų nuotekų dumblu kompostuoti ir gyvulinės kilmės atliekas (dvėselieną), visi aplinkiniai rajonai dūsta nuo smarvės.

Tuomet Visuomenės sveikatos centro pavedimu Lazdynų rajono, Architektų gatvėje lauke ir butuose buvo atlikti tyrimai. Tyrimų rezultatas – pribloškiantis, merkaptanų ir amoniako koncentracija šimtais kartų viršijo normą.

Dabar miesto bendruomenių iniciatyva Visuomenės sveikatos centras Lazdynų rajone keliose vietose ( kiemuose, gatvėje, butuose, vaikų darželyje ) atliko tyrimus. Rezultatas – tas pats. Merkaptanų ir amoniako koncentracija dešimtimis kartų viršija normą.

Kalbant apie panašių objektų, kaip dumblo kompostavimas, įtaką aplinkai valdininkai dažnai naudoja sąvoką kvapai. Jų nuomone, kvapai dirgina, daro psichologinį  poveikį. Tačiau ekologų nuomone, koncentruoti kvapai yra cheminės sudėties ir tiesiogiai įtakoja žmonių sveikatą.

Akcijos dalyviai žiniasklaidos atstovams pateiks akredituotos tyrimo laboratorijos tyrimų rezultatus.

Juozas Jakavičius – Lazdynų bendruomenės pirmininkas.

2010.09.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.