Nuteistas Joninių naktį šeimos vos nesudeginęs kupiškėnas


Panevėžyje nuosprendį išgirdo kupiškėnas, Joninių naktį padegęs savo šeimos sodybą ir vos ugnyje nepražudęs žmonos bei trijų sūnų.

Teismas pripažino pagrįstais Panevėžio apygardos prokuratūros jam pareikštus kaltinimus dėl svetimo turto sunaikinimo ir pasikėsinimo tyčia nužudyti keturis šeimos narius.

Kupiškio rajone gyvenantis 51 metų A. Ž. nuteistas dėl pernai, birželio 24-osios paryčiais, savo šeimos sodyboje Kupiškio rajone sukelto gaisro. 

Teismas pripažino, kad, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, A. Ž. degiu skysčiu apipylė ir padegė medinę klėtį ir daržinę. Negana to, degaus skysčio pro ventiliacinę angą užpylė ir ant apmūryto gyvenamojo namo medinių sienų bei jas padegė. 

Šiame name tąnakt miegojusi A. Ž. sutuoktinė ir trys poros sūnūs mirties išvengė tik laimingo atsitiktinumo dėka. Kadangi mediniai namo rąstai ne įsidegė, o tik smilko, žmonės pabudo ir išsigelbėjo. Tiesa, ugnis šeimai padarė didelių nuostolių – visiškai sudegė klėtis bei dalis ūkinio pastato, sudegė arba buvo sugadintas pastatuose buvęs turtas. 

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Gramba. 

Prokuroro teigimu, daug metų alkoholiu piktnaudžiaujantis A. Ž. jau iki šio nusikaltimo du kartus buvo teistas už žmonos įžeidimą, fizinio skausmo sukėlimą, terorizavimą grasinant padegti.

„Pastarąjį kartą vyriškis buvo nuteistas kiek daugiau nei mėnuo iki padegimo, jam buvo uždrausta artintis prie nukentėjusiosios. Tačiau užuot liovęsis skriausti šeimą, jis sugalvojo baisų keršto planą, kurio jam tik atsitiktinai nepavyko įgyvendinti“, – sakė A. Gramba. Valstybinį kaltinimą teisme palaikęs prokuroras teisiamajam prašė skirti 15 metų nelaisvės. 

Panevėžio apygardos teismas šią savaitę A. Ž. pripažino kaltu dėl svetimo turto sunaikinimo ir pasikėsinimo tyčia nužudyti keturis savo šeimos narius, buvusius bejėgiškos būklės. Jam skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė. Subendrinus bausmę su pernai gegužę paskirta ir neatlikta, A. Ž. teismas skyrė galutinę bausmę – 14 metų ir 3 mėnesius nelaisvės. Taip pat artimiesiems iš jo priteista 1 tūkst. 811 eur. turtinei ir 12 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.03.26; 08:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.