Nyderlanduose per protestą dėl COVID-19 suvaržymų sulaikyta protestuotojų


Nyderlanduose 5 žmonės sulaikyti per protestą dėl COVID-19 suvaržymų. EPA-ELTA nuotr.

Amsterdamas, lapkričio 13 d. (dpa-ELTA). Mažiausiai 5 protestuotojai buvo sulaikyti Hagoje penktadienį kilus smurtui per demonstraciją prieš COVID-19 suvaržymus Nyderlanduose, informuoja dpa.
 
Protestuotojai kaltinami mėtę akmenis ir leidę fejerverkus į policijos pareigūnus bei ignoravę policijos nurodymus renginio metu, kuris galiausiai buvo sustabdytas panaudojus vandens patrankas.
 
Protestai prasidėjo netrukus po to, kai premjeras Markas Rutte paskelbė apie naujus apribojimus, kurie įvesti trims savaitėms, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.
 
Valdžios atstovai sako, kad susirinkimų ir judėjimo viešose vietose apribojimai reikalingi dėl augančių COVID-19 atvejų skaičiaus ir didėjančios apkrovos sveikatos apsaugos sistemai.
 
Nuo šeštadienio restoranai ir maisto produktų parduotuvės turi užsidaryti 20 val. Kitos parduotuvės gali dirbti iki 18 val. Žmonės privalo laikytis 1,5 m atstumo vieni nuo kitų, kad sumažintų tikimybę apsikrėsti. Sporto varžybos vyks be žiūrovų, įskaitant antradienio rungtynes tarp Nyderlandų ir Norvegijos dėl patekimo į pasaulio futbolo čempionatą.
 
Prieš tai galioję suvaržymai Nyderlanduose buvo laipsniškai atlaisvinami rugsėjo mėnesį.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2021.11.14; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *