Olegas Tabakovas pasmerkė spektaklio „Žmogus–pagalvė“ tikrinimą dėl pedofilijos


Maskvos Čechovo dailės teatro meno vadovas Olegas Tabakovas nusistebėjo dėl spektaklio „Žmogus–pagalvė“ tikrinimo, ar jame nėra pedofilijos scenų.

Arti skandalo netikėtai atsidūrė Maskvos Čechovo dailės teatras (MCHT). Visuomeninių organizacijų aktyvistai užsipuolė į teatro repertuarą įtrauką spektaklį „Žmogus–pagalvė“, – jame doros saugotojai įžvelgė esant pedofilijos bei prievartos scenų, kuriose dalyvauja vaikai, perduoda ITAR–TASS.

„Keistos, švelniai tariant, fantazijos pedofilijos tema nesinori ilgai komentuoti, – sakė MCHT‘o meno vadovas, SSSR liaudies artistas Olegas Tabakovas. – Aš jau 56 metus dirbu teatre ir įsitikinęs savo teisumu, kurį esu įpratęs įrodinėti darbais“. 

O.Tabakovas įsitikinęs, kad „fantazijos pedofilijos tema“ neatbaidys žiūrovų. Kai dėl Tyrimo komiteto, tai, pasak MCHT‘o meno vadovo, Tyrimo komitete „dirba kompetentingi profesionalūs žmonės, kurie neleis daryti neprotingų sprendimų“.

Šiandien jau žinoma, jog režisierius Kirilas Serebrenikovas savo puslapyje Facebook‘e pranešė, kad raštu pateikė paaiškinimus tyrėjui dėl jo spektaklio „Žmogus–pagalvė“ tikrinimo.

Jis paaiškino, kad tai atlikta „tikrinant MCHT‘ą ir spektaklį „Žmogus–pagalvė“, ar nėra pedofilijos scenų, prievartavimo scenų, kuriose dalyvauja vaikai, ir t. t.“. K.Serebrenikovas pažymėjo, kad tikrinimas pradėtas Valstybės Dūmos Moralės komisijos iniciatyva.

Pats režisierius dabar atostogauja, o įrašas elektroninėje paskyroje padarytas iš Vokietijos. Oficialių komentarų Tyrimo komitetas kol kas nepateikė.

Spektaklio „Žmogus – pagalvė“ pagal airių dramaturgo Martino Makdonacho pjesę premjera MCHT‘o scenoje įvyko 2007 metų gegužę. Spektaklyje vaidina aktoriai Anatolijus Bielyj, Sergejus Sosnovskis ir Aleksejus Kravčenka.

Kai kurios scenose, kaip tvirtina visuomeninių organizacijų aktyvistai, yra prievartavimo elementų, nesuderinamų su tuo, kad ant pakylos būtų vaikų.

Nuotraukoje:  Maskvos Čechovo dailės teatro meno vadovas, aktorius Olegas Tabakovas.

Informacijos šaltiniai – ITAR – TASS. lenta.ru, inopressa.ru.

2013.07.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *