Pabradėje – tarptautinės karo inžinierių pratybos


Pabradėje prasidėjo tarptautinės karo inžinierių pratybos. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenės Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje prasidėjo tarptautinės karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2021“.
 
Jose kartu su kariais iš kitų Lietuvos kariuomenės padalinių bei įvairių valstybinių institucijų pareigūnais treniruojasi ir koviniai inžinieriai iš JAV, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Vokietijos, Estijos, Latvijos bei Lenkijos, pranešė Lietuvos kariuomenė.
 
Tai didžiausios Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamos pratybos.
 
Kai kurie padaliniai pratybų užduotis pradėjo vykdyti likus kelioms dienoms iki oficialios pratybų pradžios. Pirmieji, surengę nedidelę įvadinę rikiuotę ir disponuojamos įrangos bei technikos parodą, startavo Estijos, Latvijos bei pratybų šeimininkų EOD grupės, narai išminuotojai ir Inžinerijos bataliono rezervo kariai. Jiems dalyvavimas „Inžinierių griausme“ kartu yra ir baigiamosios 5 savaites trukusių kartotinių mokymų pratybos, skirtos įvertinti jų įgūdžiams bei pasirengimui vykdyti inžinerinės paramos užduotis.
 
Tarptautinės pratybos „Inžinierių griausmas 2021“ vyks iki rugsėjo 19 d. Jų metu skirtingose Lietuvos teritorijos vietose bus vykdomos įvairios mobilumą, kontrmobilumą, išgyvenamumą ir pajėgų apsaugą užtikrinančios specializuotos užduotys, kurios ne tik padės įvertinti karių pasirengimą bei padalinių tarpusavio sąveiką, bet ir leis patobulinti kovinės ir bendrosios paramos pajėgumus.
 
„Inžinierių griausmas“ – didžiausios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pratybos, organizuojamos nuo 2013 m. Kas antri metai šios pratybos organizuojamos kartu su NATO sąjungininkų padaliniais, o jose dalyvaujančių kovinių inžinierių skaičius nuolat auga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.10; 07:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *