Padėjo rusų mafija


Bild am Sonntag duomenimis, laimėti konkursą 2014 metų žiemos olimpiadai rengti Rusijai padėjo „rusų mafija“.

„Kad išmuštų iš varžybų dar vieną favoritu laikytą pareiškėją – Zalcburgą, Vladimiras Putinas net įtraukė mafiją“, – sakoma straipsnyje.

Taip pat pranešama, kad „smulkių žinių“ apie tai turi Vokietijos teisėsaugos institucijos.

„2006 metų liepos pradžioje tyrėjai matė, kaip restorane Miuncheno centre Rusijos vyriausybės atstovai susitiko su Rusijos mafijos bosais. Už stalo sėdėjo Sergejus Prichodka, tuo metu prezidento Putino patarėjas užsienio politikos klausimais, o dabar Rusijos vice premjeras, ir Leonidas Tiagačiovas, Rusijos olimpinio komiteto prezidentas. Jų pašnekovas buvo Radikas Jusupovas, Rusijos nusikalstamos grupuotės „Drakonai“, veikiančios Maskvoje, Sankt Peterburge ir Sevastopolyje, lyderis… Miunchene svarstė Olimpiados rengimo klausimą, kuris turėjo spręstis 2007 metais“, – rašo Bild am Sonntag.

„Vokietijos valstybės saugumo institucijų duomenimis, po dviejų mėnesių Fiodoras Radmanas, Zalcburgo olimpinės paraiškos vadovas, sulaukė nemalonaus vizito. Mafijos vadeivos Jusupovo pasiuntiniai pateikė įtakingam sporto funkcionieriui pasiūlymą, kurio jis, matyt, negalėjo atsisakyti,  – rašo publikacijos autoriai. – 2007 metų sausį, keletą mėnesių iki sprendžiantis Olimpiados likimui, Radmanas „dėl svarių priežasčių, susijusių su sveikata“, atsistatydino. Dėl to Zalcburgo paraiška pradėjo beviltiškai pralaimėti. Triumfavo Sočis, Putinas gavo Žaidynes“.

Radmanas, su kuriuo susisiekė Bild am Sonntag korespondentai, neigia ir patį to susitikimo faktą, ir pažintį su Jusupovu, o taip pat tvirtina, kad „rusai jo nepapirkinėjo ir nedarė jam spaudimo“.

Kitas „aukšto rango sporto funkcionierius“, kurio pavardė straipsnyje neminima, priešingai, patvirtino, kad Radmanas „bijojo dėl savo gyvybės“. 2010 metų birželio 29-ąją Zalcburgo meras Heinzas Schadenas Zalcburgo landtago tyrimo komisijos posėdyje į klausimą, ar Radmanui buvo darytas spaudimas, atsakė „atviru tekstu“: „Taip, be abejo“.

Šaltinis: Bild

2014.05.31; 10:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *