Pagaliau aišku – sacharukai ir karaliai negalės daryti bet ko


Seimo nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai nusprendė išvadą paskelbęs Konstitucinis Teismas.

Man labai patiko, kad Konstitucinis teismas kaip pirmokams Seimo nariams paaiškino jų darbo esmę. Teismas pabrėžė, kad Konstitucija iš Seimo nario besąlygiškai reikalauja ištikimybės priesaikos vien Lietuvos valstybei, pasižadėjimo gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus.

Keista, kad nors priesaika Parlamente garsiai skaito visi Seimo nariai, tačiau tik teismas priminė politikams, jog prisiekdamas Seimo narys besąlygiškai įsipareigoja laikytis visų konstitucinių vertybių, sąžiningai tarnauti Tėvynei – duodamas priesaiką išrinktas Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika, ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti.

Todėl su keistu jausmu vis prisimenu kaip A. Sacharukas net Konstituciniame teisme viešai kalbėjo:

Dėl man mestų kaltinimų pripažįstu, iš tiesų esu balsavęs už Seimo narį L.Karalių, Seime buvo paplitę vienasmeniškumo pažeidimai, kai kiekvieną dieną matai, kaip balsuoja už kitus Seimo narius , (…) ir aukščiausi vadovai, Seimo pirmininkė, premjeras.”

Toks pasiteisinimas primena pasiteisinimą tų, kurie sako, jog jų nereikia sodinti už mažas blogybes, nes kiti ir didesnių padaro. Arba primena penkiametį vaiką, kuris pagautas už rankos teisinasi bet kaip.

Todėl šiame kontekste noriu priminti dar vieno Seimo nario “kritišką” požiūrį į savo asmeninę veiklą. Tai – Saulius Stoma. Jis net dabar oficialiame Seimo puslapyje rašo apie savo teistumą keistus dalykus:

“Konkurentams sufabrikavus bylą, 1997 m. buvo nuteistas už neteisėtą finansinę veiklą „Lietuvos aide“.

Galima tik priminti, kad S. Stoma buvo nuteistas už neteisėtą finansinę veiklą „Lietuvos aide“, kalėjo daugiau kaip 7 mėnesius.

Panašu, jog neigti akivaizdžius faktus ir teisinti save – kai kurių mūsų politikų patologija. Deja, bet kitų atžvilgiu tokie politikai būna ne tokie jau tolerantiški. Štai šių metų rugsėjo 20 d. buvo parodyta Rūtos Janutienės vedama TV3 laida „Kodėl?“. Joje dalyvavo ir keletas Seimo narių, kitų valstybės tarnų. Tuomet S. Stoma savo aštrią kritiką, labiau panašią į nekaltumo prezumpcijos pažeidimą, skyrė Seimo nariams Arminui Lydekai, Vyteniui Andriukaičiui ir teisėjai Laimai Garnelienei bei buvusiai vaiko teisių kontrolierei Rimantei Šalaševičiūtei:

“Aš jus kaltinu visus keturis, kurie sėdite čia. Jūs esate tam tikra prasme nusikaltėliai. Mano požiūriu… Noriu konkretizuoti… esate sistemos sraigteliai, kurie viską stabdo…”

Liaudis tokiais atvejais sako, kad svetimo akyje ir krislą pastebi, o savoje net rasto nepastebi.

Įdomu, ar šią A. Sacharuko ir L. Karaliaus pamoką išmoks ir visi kiti seimūnai? Nuoširdžiai to tikiuosi.

Nuotraukoje: parlamentarai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius.

www.dainius.org

2010.10.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.