PAGD: žolės gaisrų šiemet mažiau, nors ji vis dar liepsnoja


Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žolės deginimas yra nusikaltimas gamtai. Eltos nuotr.

Ilgąjį Velykų savaitgalį atvirosiose šalies teritorijose kilo 116 gaisrų. Daugiausia pernykštės žolės gaisrų – net 41 – ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti pirmąją Šv. Velykų dieną. Tądien jiems teko skubėti ir į pirmąjį durpyno gaisrą.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, Biržų rajone atskirais židiniais degė Purvų-Guodžių durpynas. Gaisro metu išdegė apie 3 jo hektarai. Apie gaisrą buvo pranešta 14.19 val., o ugniagesiams, kol jį užgesino, teko plušėti iki vėlyvo vakaro ir budėti per naktį.
 
„Nors kasdien sulaukiame pranešimų apie gaisrus atvirosiose teritorijose, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, tokių gaisrų gerokai sumažėjo, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.
 
Pasak pareigūno, pernai pavasarį ugniagesiams gesinti sausos žolės gaisrų tekdavo važiuoti po 100 ir daugiau kartų per parą, šiemet šie skaičiai gerokai mažesni.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet kilo 1010 gaisrų atvirosiose teritorijose. Jų metu išdegė 673 ha pievų, ražienų, durpynų ir durpingų pievų, miškų ir miško paklotės.
 
Pernai iki balandžio 14 d. ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti 1841 gaisrą atvirosiose teritorijose, o per metus jų buvo kilę beveik 5 tūkst.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.14; 00:30
print

Vienas komentaras

  • Galbūt reikėtų rudens pradžioje griežtai kontroliuoti ar nepaliekama aukšta žolė, juk būtent dėl to pavasarį ji deginama. Mes jei patys nespėjame, samdome kas nupjaus veją.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.