Pagrindinis projekto Kondoras veikėjas – agentas Afrikietė


Šnipinėjo savo vyriausybę, kad sužinotų faktus apie bendrą projektą su Rusija

PAR žvalgyba pasinaudojo šnipo, palaikiusio „tiesioginį ryšį su Rusijos vyriausybe“, paslaugomis, kad išsiaiškintų detales apie savo vyriausybės dalyvavimą bendroje su Rusija sekimo palydovų programoje (vertė – 100 mln. dolerių).

Tai liudija „nutekėję“ iš žvalgybos duomenys, gauti televizijos kanalo Al Jazeera, su kuriais susipažino ir The Guardian, praneša leidinys.

„Palydovų sistema, žinoma kaip projektas „Kondoras“ (Project Condor), Rusijos paleista į orbitą pernai gruodį, seka visą Afrikos žemyną. Projektą gaubė paslaptis, ir Rusija iš pradžių atsisakydavo pranešti, kas jos klientas“, – rašo straipsnio autoriai Šeimas Milis ir Ivenas Makaskilas, pridurdami, kad „šešėlyje laikėsi ir PAR žvalgybos tarnyba“.

2012 metų rugpjūčio 28 dienos žvalgybos pranešime, pažymėtame grifu „Visiškai slaptai“, yra agento, kurio kodinis vardas „Agentė Afrikietė“, ataskaita. Pasirodo, agentas Afrikietė palaikė tiesioginį ryšį su vyriausybe Maskvoje ir Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbiais, taip pat ir su tais, kurie glaudžiai susiję su bendru palydovų projektu, sakoma straipsnyje.

Pasak agento pranešimo, projektas „Kondoras“ suteiks „PAR galimybę pačiai strateginiais kariniais tikslais stebėti iš oro Afriką, potencialiai iki Izraelio teritorijos“.

„Kaip pranešama, tas planas, pirmą kartą pasiūlytas prieš aštuonerius metus, yra mėgstamas generolo Moreti Motau, buvusio PAR karinės žvalgybos vadovo, kuris atsistatydino ir dabar įeina į gynybinės kompanijos Armscorp direktorių tarybą, kūrinys“, – praneša leidinys.

„Kritikai tvirtina, kad sekti tokiais mastais nėra būtina, išskyrus taikdarių operacijas kitose Afrikos šalyse ir brakonierių paieškas atskirose šalies dalyse“, – pažymi žurnalistai.

Agento Afrikietės pranešime tvirtinama, kad pagrindinius vaidmenis projekte „Kondoras“ vaidina Pietų Afrikos ir Rusijos karinės žvalgybos, ir jame smulkiai išdėstytos detalės apie perkėlimus Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos agentūroje Pietų Afrikoje, rašo straipsnio autoriai.

Tas projektas taip pat žada abiem šalims bendradarbiavimo perspektyvą varžybose su JAV ir Prancūzija dėl dominuojančių pozicijų ginklų prekyboje Afrikoje, pažymi laikraštis.

Šaltinis: The Guardian

2015.03.07; 08:37

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *