Panevėžyje – nuosprendis buvusiai namo bendrijos pirmininkei


Nuosprendį išgirdo buvusi vieno Panevėžio daugiabučio bendrijos pirmininkė V. K. Ši 47 metų panevėžietė pripažinta kalta pasisavinusi svetimą, namo bendrijai priklausantį, didelės vertės turtą – 77 tūkst. 980 Lt  (22 tūkst. 584 eurus). 

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad V. K., būdama Statybininkų gatvės namo savininkų bendrijos valdybos pirmininke, nuo 2010 metų balandžio iki 2014 metų gruodžio pasisavindavo namo gyventojų jai patikėtas pinigines lėšas. 

Tai, kad nežinia kur dingusios didelės sumos pinigų, skirtos sumokėti už komunalines paslaugas ar kitoms bendrijos reikmėms, namo gyventojai sužinojo atsitiktinai ir kreipėsi pagalbos į teisėsaugos pareigūnus. 

Ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sigita Šabliauskienė. 

„Norėtųsi, kad šis atvejis būtų įspėjimas kitoms daugiabučių namų bendrijoms, kad reikėtų labiau domėtis ir kontroliuoti, kaip naudojamos bendrijos lėšos. Nors šios bendrijos turi įvairių kontrolės mechanizmų, tačiau ne paslaptis, kad jie neretai būna tik „popierinia“, o realiai neveikia“, – sakė prokurorė S. Šabliauskienė. 

Kovo 14 dieną Panevėžio apygardos teismas pripažino V. K. kalta dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo. Jai skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Kadangi buvo atliekamas sutrumpintas įrodymų tyrimas, bausmė sumažinta trečdaliu – iki 2 metų laisvės atėmimo (bausmės vykdymą atidedant 2 metams).

Be to, per bausmės atidėjimo laikotarpį V. K. įpareigota atlyginti bendrijai padarytą žalą bei į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą įnešti 10 MGL (376,6 eurų) dydžio įmoką.  

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.03.16; 04:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.