Papūgų spindesys ir skurdas


Tuos, kurie nežiūri tautinių TV, prašom atsistot. Ačiū, išėjimas štai ten. Dabar pakelkit rankas žiūrintys tik sportą ir filmus, žinias, mišias ir kitas politines nesąmones. Jus taip pat paprašytume išeiti. Ačiū.

Likusiems tikėjimo broliams išpažįstu – kaltas, labai kaltas. Vakarai prailgėjo ir išprotėjau – TV pažiūrėjau. Jezusmarija, ką pamačiau. Pačiu geriausiu ekrano laiku. Per visus. Vajezusmarija.

Vien jaunas ir padėvėtas barakudas. Storas išplerusias žolininkes, atskleidžiančias sulieknėjimo slėpinius. Prasigėrusius kaimo ar miesto jurgius, duodančius išgelbėtojams interviu. Šiaip idiotus išpuvusiais dantim. Šamanus ir aiškiaregius eurų alkanais žvilgsniais. Kurie numato viską pasaulyje, išskyrus savo pačių kvailystes.

O štai ir kičo blizgučių karaliai ir nusidietinusios karalienės. Veda koridas dėl kokios nors tvoros ar turgaus bobų lygio pafilosofavimus apie seksą ir nieką. Nepatiko – spauskit raudoną knopkę, kaip sakydavo AT deputatams L.Šepetys. Ir turėsit karikatūrų šou su tais pačiais pliurpiais ir jų nuvalkiotais bajeriais. Plojimuose skęsta audringos diskusijos apie myžalų gėrimo gėrį. Kaip išgyventi nedirbant ir išsigydyti nesigydant, padedant dvasioms ir tamtamams.

O kur dar tuščių paplepėjimų ir plastmasinio pakrizenimo laidos laidelės? Apie tai, kaip kvaila yra viskas, kas mums nuo vaikystės brangu? Būtinai pamatysi besipiarinant kelis politinius klounus. Kovotojus už sugrįžimą į ekologišką akmens amžių ir pasaulį be skiepų. Ir šiaip eilinius išprotėjusius lietuvius.

Išvydau viską, išskyrus normalius žmones. Protą ir talentą. Tikrą pasaulį ir tikrą žmonių gyvenimą. Kurio aplinkui marių marios. Bet šviesa, tiesa ir gyvenimas juk niekam neįdomūs. Užmigti galima. Tik parodykit mums problemą ar žmogų – ir mes išsityčiosim. Duosim duonos ir žaidimų iš pasakų miesto.

Visur tie patys per tuos pačius. Žemiau dugno save išsėmę vedėjai. Dar neprasižiojo, o žinai pažodžiui ką pasakys. Akis kaip prie stoties vartančios ir be priežasties ūmiai sukikenančios vedėjos. Sotūs, savim visi patenkinti. Tie 30 ar 40 linksmuolių su padirbtom dizainerių drapanom užtūpę visas studijas.

Vieni pas kitus vaikšto į laidas. Tai tokie tarsi kviestiniai baliai su ta pačia publika. Vieni kitus tapšnoja ir gina nuo kritikuolių. Vieni kitiems pagal fonogramą pažiopčioja ar pašoka. Pasikvies kokį gyvenimo nelaimėlį ar etatinį protestuotoją į pilną savo chebros narvą – ir sau skaniai taršo.

Vedėjai smaginasi vienas su kitu dalindamiesi kanalų biudžetus. Tu mus kvieti į savo laidą, aš jus – į savo. Why not, jei savininkai toli ir mulkinami reitingais. Tokia mafijukė, neįsileisianti į savo pribezdėtas studijas anei naujų veidų, anei deguonies. Ir užsakovai juk savi, iš to paties baliukų draugelių ratelio.

Vieni kitus pafilmuos. Pafotošopins ir įlaminuos į Žmones. Pailiustruos iliustracijas pageidavimų koncerto linkėjimų rašinėliais. Tokia didelė, draugiška graužikų šeima, kurios realybės šou ėdžias privalu stebėti. Ir džiaugtis tuo, ką turim. Kitaip būsi bambeklis ir nešiuolaikiškas. Dūstantis naujojo elito aukštikalnėse pavyduolis.

Blogai nepramoga, o žemas lygis. Adresuojama pačiam neišrankiausiam, primityviausiam skoniui. Pasiūla formuoja tolesnę paklausą. Originalių idėjų nerasta. Visi tie realybių ir kvailybių spektakliai, šokių pokių ir pokalbių-nepokalbių šou yra paprasčiausi pasaulinių brendų plagijatai. Tik prastai padaryti dešimt kart mažesnių talentų su šimtąkart mažesniu biudžetu. Pakeitus pavadinimus. O kartais idealizmo priepuolio metu net nusipirkus idėją.

Kopijos neištemps pakviesti talentingi, normalūs žmonės, susivilioję pigiu populiarumu ar greitais pinigais. Gal todėl pamėgdžiotojų plejada taip garsiai ir triukšmingai nekenčia "Duokim garo", kad tai vienintelė tikrai lietuviška, nepasivogta laida? Padaryta praktiškai iš nieko ir pusvelčiui, o turi tikrus ir gerus reitingus?

TV pramogų pasaulio rinka maža. Užvaldyta ir grupės draugų pasidalinta. Jokių naujų idėjų, juoba talentų niekada nebeįsileis. Nes reikia palesinti gausėjančias šeimynas ir grąžinti prašvilptas paskolas. Todėl nesvaikit. Permainų nenusimato.

Betgi čiulpinuką turim. Kuo didesnę beskonybę stebi – tuo protingesnis jautiesi. Neblogai kompensuoja egzistencinę vienatvę ir pridusina depresijas. Vos įžengę į namus, juk tuoj įsijungiat. Ir jie ten kampe sau burbuliuoja kažką. Senovėj žmonės tam laikė papūgas narveliuose. O dabar kiti laikai, tėvuk.

2015.10.07; 19:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *