Parlamentinių diskusijų dėl įvykių Garliavoje nebuvo


Seimo narių grupė, atstovaujanti įvairias frakcijas, vadovaudamasi Seimo statutu surinko reikiamą Seimo narių parašų skaičių, kad kovo 29-ąją Seime būtų surengta diskusija „Dėl kovo 23d. įvykių Garliavoje ir dėl gilios krizės teisėsaugoje“.

Kaip žinia, vykdant neįsiteisėjusį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarimą ir neskundžiamą nutartį taikyti prievartą, antstolė vykdymo procesą organizavo taip, kad valstybės vardu prieš vaiką buvo neteisėtai panaudota traumuojanti prievarta, buvo nepaisoma vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovės reikalavimų ir buvo galimai nesilaikoma kitų įstatymo, o taip pat Vaiko teisių apsaugos konvencijos nuostatų. 

Seimo narių grupė (Gintaras Songaila, Rima Baškienė, Aurelija Stancikienė, Kazimieras Uoka, Rytas Kupčinskas, Vida Marija Čigriejienė), siekdama sumažinti visuomenės konfrontaciją ir suvaldyti krizę, buvo parengusi pranešimą, pateikusi Seimo protokolinio nutarimo projektą, numatantį bendrąsias gaires vykdant parlamentinę kontrolę dėl susidariusios situacijos ir dėl kreipimosi į atsakingus pareigūnus, o taip pat buvo pateikusi ypatingojo prokuroro įstatymo projektą bei numačiusi kitus siūlymus dėl teisės aktų pakeitimų, susijusių su vaiko gerovės politikos koordinavimu bei teisėsaugos institucijų darbo tobulinimu.

Seimo narių grupė mano, kad Seimas yra centrinė valstybės institucija ir jame turėjo prasidėti debatai jau antradienį pirmuoju klausimu, nes įvykiai Garliavoje ir vaiko teisių apsaugos būklė Lietuvoje šiandien yra centrinis visuomenės rūpestis. 

Tačiau Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos siūlymu, motyvuojant niekuo nepagrįstais teiginiais apie diskusijos iniciatorių populizmą, diskusija iš Seimo darbotvarkės buvo išbraukta, galimai pažeidžiant Seimo statuto 92 straipsnio 4 dalį.  Tokie socialdemokratų frakcijos ir daugumos kitų frakcijų Seime pozicija tik menkina Seimo prestižą ir jo reikšmę valstybės gyvenime, nepadeda spręsti užsisenėjusių, visai tautai rūpimų teisėsaugos problemų.

Eriko Ovčarenko (15min.lt) nuotraukoje: Laimutė Stankūnaitė.

2012.03.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.