Pasak našlės, Londonas nenori aiškintis, kodėl nunuodytas jos vyras šnipas


Aleksandro Litvinenos našlė „beveik visiškai prarado pasitikėjimą“ vyro mirties aplinkybių tyrimu ir atsisakys dalyvauti procese, jeigu tyrimas nebus pakeistas viešu nagrinėjimu, rašo "The Independent".

Marinos Litvinenko, kurios vyras buvo nunuodytas radioaktyviu poloniu Londone 2006 metais, advokatai pareiškė išankstiniuose klausymuose Aukštajame teisme Londone, kad vyriausybė vykdo kampaniją, siekdama „priversti“ ją atsisakyti bandymų išsiaiškinti, kodėl jis buvo nužudytas.

Jie apkaltino Didžiosios Britanijos vyriausybę bandymu sutrukdyti išsiaiškinti tiesą apie įvykį. 

„Jos Didenybės vyriausybės pozicija tokia, kad teisingumui vykdyti šalyje geriau atlikti tokį tyrimą, kuris negali išsiaiškinti tiesos“, – pareiškė advokatas Benas Emmersonas.

Koronierius seras Robertas Ouenas neseniai pateikė prašymą pakeisti tyrimą viešu nagrinėjimu, kuriame galima būtų išklausyti slaptus liudijimus – taip pat ir apie tai, ar žmogžudystė buvo užsakyta Rusijos valstybės.

Vidaus reikalų ministerijos juristai leido suprasti, kad jo prašymą svarsto vyriausybė „labai aukštu lygiu“, praneša korespondentas Kailas Milmas.

Nuotraukoje: Aleksandro Litvinenko našlė Marina Litvinenko.

Šaltinis: "The Independent"

2013.07.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *