Pasala, į kurią įviliotas Edvardas Snoudenas


„Rusijos žvalgyba „apgaulės būdu“ privertė Edvardą Snoudeną prašyti politinio prieglobsčio Maskvoje. Rusijos žvalgai tiesiog apsimetė esą diplomatais. Beje, Rusijos žvalgyba šį Amerikos pilietį stebėjo ištisus šešerius metus, ir tik po to ėmėsi reikiamų veiksmų“.

Taip teigia buvęs KGB majoras leidinyje „The Daily Mail“.

Buvęs KGB majoras – tai Borisas Karpičkovas, pabėgęs iš Rusijos po 15-os metų tarnybos KGB struktūrose. „The Daily Mail“ žurnalistas Darenas Boilas rašo, jog Edvardą Snoudeną rusų slaptosios tarnybos jau seniai buvo įvertinusios kaip „potencialų perbėgelį“. E.Snoudeno pabėgimo į Rusiją operaciją planuota pradėti apie 2007-uosius metus.

B.Karpičkovas pranešė „Sunday People“ leidiniui, jog rusų slaptieji agentai specialiai organizavo informacijos apie E.Snoudeno atvykimą į Maskvą nutekėjimą. Šis nutekėjimas rusams buvo reikalingas tam, kad išprovokuotų atsakomuosius Amerikos veiksmus.

Atsakomieji Amerikos veiksmai buvo tokie: oficialusis Vašingtonas buvo priverstas anuliuoti E.Snoudeno pasą ir tuo pačiu privertė E.Snoudeną prašyti politinio prieglobsčio Rusijoje.

Buvusio KGB majoro B.Karpičkovo teigimu, tai buvo klastinga pasala, ir E.Snoudenas šios pasalos nesugebėjo išvengti. Taigi patekęs į pasalą E.Snoudenas atsidūrė Rusijos rankose, tapo visiškai priklausomas nuo Rusijos slaptųjų tarnybų, ir rusai dabar iš jo išpeš visas paslaptis, kokias tik jis žino.

Buvęs CŽV darbuotojas Robertas Bajeris priminė, jog Amerika pradėjo tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti, ar E.Snoudenas nebuvo rusų agentas jau 2007-aisiais metais.

Manoma, jog rusai apie E.Snoudeną kaip JAV slaptųjų tarnybų dabuotoją sužinojo tuo metu, kai jis dirbo Ženevoje. O tai reiškia, kad E.Snoudenas rusams galėjo perduoti ir tai, ką sužinojo dirbdamas Šveicarijoje.

Informacijos šaltinis – „The Daily Mail“.

2014.06.10; 07:47

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *