Pasaulinis pamišimas dėl britų princo vestuvių


Skrisdamas į Vieną (Austrija) gavau žurnalą “News”. Viršelyje šypsosi britų princas Viljamas ir jo sužadėtinė Keit Midlton. Tema aiški – jų vestuvės, kurios įvyko balandžio 29 dieną.

Jei tikėsime žurnale skelbiama informacija, tai mažiausiai 8000 žurnalistų Londone stebėjo šį spektaklį ir pasakojo apie jo detales visam pasauliui. Sunku patikėti, kad žymiai svarbesni dalykai, pavyzdžiui, branduolinė katastrofa Japonijoje, tokio dėmesio nesulaukia. Pasak NEWS, JAV kompanija CNN žadėjo atsiųsti bemaž 400 žmonių komandą, kuri turėtų užtikrinti tinkamą renginio “nušvietimą”. O štai į Japoniją ta pati kompanija CNN po nelaimės nusiuntė tik 50 darbuotojų komandą.

Britų visuomeninis transliuotojas BBC tam skyrė arti 100 kamerų, kurios filmavo įvairias spektaklio detales. Manoma, kad bemaž 850 šios kompanijos žmonių dirbo su “karališkomis vestuvėmis”. Ne be reikalo tvirtinama, kad šias vestuves stebėjo apie 2 milijardai žiūrovų prie televizorių ekranų. Savo žiūrovus su šiuo įvykiu linksmino ir Vokietijos visuomeninis transliuotojas kanalais ARD ir ZDF. Lietuvoje tai darė LRT. Aišku, apie šias vestuves žinos bet kurio pasaulio kampelio gyventojas, tad lietuviui turistui po balandžio 29 dienos bus apie ką paplepėti atostogaujant Egipte ar Tailande.

Tačiau man įdomiausia informacija, kuri skelbiama tame pačiame NEWS, buvo apie Britanijos “pelną” iš karališkų vestuvių. Manoma, kad šaliai tai duos 700 milijonų eurų “pliusą”. Taip teigia ekonomikos ekspertai.

Biznis yra biznis. Globalus pasaulis leidžia iš vienos šalies princo ir jo nuotakos vestuvių uždirbti milijonus. Pas mus karalių ir princų nėra. Todėl ir bandome uždirbti iš krepšinio čempionatų, VEKS’ų… Deja, ne visi tą “uždarbį” pajaučia.

Nuotraukoje: britų princas Viljamas ir jo sužadėtinė Keit Midlton.

2011.05.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.