Pasaulio lietuvių bendruomenei ir toliau vadovaus D. Henkė


Dalia Henke. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Pasaulio lietuvių bendruomenės XVII Seimo nariai trečiai kadencijai pirmininke išrinko Dalią Henkę. Naujoje valdyboje dirbs pasaulio lietuvių atstovai iš trijų kontinentų.
 
Valdyboje taip pat dirbs Aurelija Orlova, Irma Petraitytė-Lukšienė, Ernesta Kazlauskaite-Tsakona, Alvija Černiauskaitė, Jūratė Caspersen, Aušra Andriuškaitė, Laurynas Gerikas, Laurynas Misevičius, Rimvydas Rubavičius.
 
Kaip ELTA jau skelbė, Vilniuje, Seimo rūmuose, liepos 17-20 dienomis posėdžiavo lietuvių bendruomenių atstovai iš 37 pasaulio šalių. Jie diskutavo ir sprendė aktualius Pasaulio lietuvių bendruomenės organizacinius klausimus, svarbius Lietuvos diasporai klausimus: pilietybės išsaugojimas, lietuvių bendruomenių stiprinimas, lituanistinis švietimas, tautinės tapatybės puoselėjimas, kitos diasporos politikos aktualijos.
 
Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas, aukščiausias organizacijos valdymo organas, šaukiamas kas treji metai. Pasaulio lietuvių bendruomenė yra pelno nesiekianti organizacija, kurios misija – ugdyti ir išlaikyti užsienyje gyvenančiųjų lietuvybės dvasią.
 
Jūratė Valančiūtė (ELTA)
 
2022.07.21; 14:35
print

Vienas komentaras

  • Jei, TEN gyvendami, turėsime ir lietuvišką pasą, tai, jei JUS ČIA užpuls, laisvalaikiu kreipsimės į savo vyriausybes, kad pamėtėtų jums kokių nors ginklų, kad JŪS čia turėtumėte kuo Lietuvą ginti. Jei karas jūsų pergale baigsis, praneškite – atvyksime padėkų ir prezidento apdovanojimų atsiimti…

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *