Pasaulio žiniasklaidos atstovai ragina paleisti Rusijoje sulaikytą JAV žurnalistą


„The Wall Street Journal” leidinys

Vašingtonas, kovo 31 d. (dpa-ELTA). Žiniasklaidos atstovai iš viso pasaulio ragina Rusiją paleisti sulaikytą JAV žurnalistą Evaną Gershkovichą.
 
„E. Gershkovichas yra žurnalistas, ne šnipas. Jis turi būti paleistas nedelsiant ir be jokių sąlygų“, – sakoma atvirame laiške, kurį penktadienį paskelbė nevyriausybinė organizacija „Žurnalistų gynimo komitetas“ („Committee to Protect Journalists“).
 
Laiškas skirtas Rusijos ambasadai Vašingtone.
 
Laišką pasirašė 38 žinomų tarptautinių žiniasklaidos priemonių atstovai, įskaitant „The New York Times“, BBC, „Associated Press“ ir „Agence France-Presse“. Tarp pasirašiusiųjų taip pat yra tokios organizacijos kaip „PEN America“ ir Tarptautinis spaudos institutas, kovojančios už spaudos laisvę.
 
Maskvos teismas dėl tariamo šnipinėjimo Jungtinėms Valstijoms leido suimti ledinio „Wall Street Journal“ žurnalistą E. Gershkovichą.
Žurnalistas taip pat vykdė tyrimą dėl Rusijos karo Ukrainoje. Reporteriui skirtas kardomasis kalinimas iki gegužės 29 d.
 
Jei bus nuteistas, 1991 m. gimusiam žurnalistui grės iki 20 metų kalėjimo. „Wall Street Journal“ neigia kaltinimus savo darbuotojui.
 
JAV vyriausybė griežtai pasmerkė E. Gershkovicho sulaikymą. „Rusijos vyriausybės vykdomas JAV piliečių persekiojimas yra nepriimtinas“, – pareiškė Baltieji rūmai.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *