Paskutinės Lietuvos gamtą saugančios tarnybos ir Rūtos Baškytės galva – po Seimo kirviu


Atrodo, kaip sako politikai, pasiekėme dugną. Pasirodo, dar ne. Dar nepilnai atrištos rankos saujelei žmonių susižerti į savo kišenes gražiausius Lietuvos miškus, ežerus, pievas ar pajūrį.

Jau didelę kontraversiją keliančiame Saugomų teritorijų įstatymo keitime užsimota nukirsti galvą vienai tikrų, principingų gamtosaugininkių – VSTT (Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos) direktorei Rūtai Baškytei. Kartu su visa tarnyba.

Ir suprantama. Priimant įstatymą, inicijuotą Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos, kuris leis saugomose teritorijoje daryti ką nori, nereikia tarnybos, kuri jas saugotų. Galima sukurti alternatyvią, iš klapčiukų, kurie darys, ką jiems įsakys jų ponai. T.y. nematys gamtosaugos pažeidimų. Viskas bus gerai, kaip sovietmečiu. Džiaugsmas, šokiai, liaudies džiūgavimui – galo nematyti…

Algirdas Knystautas

„Vieni politikai atėjo į Seimą turėdami nemažai nekilnojamo turto, savo interesų, ir įsivaizduodami, kad galima viską pakreipti sau naudinga linkme. Kita dalis, kaip D.Kuodytė, – patikėjo vieno ar kito žmogaus sukurtais muilo burbulais. Bet vien tuo remiantis būti vėliavnešiu nėra gerai. Perskaitai tą pateiktą įstatymą, ir akivaizdu, kad tie žmonės, kurie rašė, daugelio dalykų net nesuvokia, nes pakertami moksliniai pagrindai“ – sakė R.Baškytė.

Tai, kad VSTT naikinimas ir naujo Saugomų teritorijų įstatymo priėmimas sužlugdys taip ilgai ir sunkiai kurtą sudėtingą aplinkosaugos sistemą, abejonių nekyla. Tik va niekas už tokį gamtos genocidą neatsako. O gamtos genocidas – tai ir tautos genocidas, tegu ir netiesioginis. Nepasitenkinimas VSTT darbuotojų pareigingumu siutina nekilnojamąjį turtą saugomose teritorijose turinčius seimūnus. Kaip čia neprisiminus R.Rutkelytės sagos, kuri paskelbė, jog 98 procentai Lietuvos yra rezervatas. Tikrai „moksliškas“ požiūris.

O šit D.Kuodytei nepatinka, esą pernelyg didelės VSTT galios. Kokios galios? Kaip per didelės? Bakstelėkite pirštu į žemėlapį ir pažiūrėkite į tas galias kitose valstybėse. Ar JAV, ar Kanadoje, ar Vakarų Europoje panašių tarnybų  galios yra didelės ir nekvestionuojamos. Nes ir valdžia, ir liaudis iš paskutiniųjų nori išsaugoti savo gamtinį paveldą.

D.Kuodytė aktyviai bendrauja su „paprastais“ žmonėmis. Ji turi „krūvą“ laiškų, palaikančių jos poziciją Lietuvos gamtos naikinimo atžvilgiu. O Judėjimas „Už gamtą“ turi 10.000 rėmėjų, kurie yra kategoriškai prieš žingsnį, kuris visiems laikams pakeis mūsų šalies veidą. Ji taps aptverta, pilaičių pristatyta ir tokiu būdu D.Kuodytės ginamiems „paprastiems“ žmonėms praktiškai neprieinama valstybe. O keisti ką nors tada jau bus per vėlu. Judėjimo „Už gamtą“ Peticija šiuo klausimu – www.peticija.lt/visos/2823

2009 rugsėjo 16 diena

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *