Paskutiniosios amazonės iš “Naiskodukaitse”


Estijoje iki šiol veikia unikali sukarinta organizacija, kurioje nėra nė vieno vyro. Organizacijoje tarnauja išskirtinai moterys.

Be to, ne bet kokios moterys, o būtent tos, kurios moka taikliai šaudyti, rengti diversijas, sprogdinti, muštis, suteikti pirmąją medicininę pagalbą… Toji estiška organizacija vadinasi “Naiskodukaitse”. Jei paklaustumėte, kodėl moterys mokosi kariauti, sulauktumėte netikėto atsakymo – ruošiasi atremti galimą rusų įsiveržimą. Apie sukarintą estų merginų organizaciją šiomis dienomis išsamiai rašo Kristijanas Benas dienraštyje “L’Espresso”.

Nuo pirmadienio iki penktadienio merginos iš sukarintos organizacijos dirba vadybininkėmis, konsultantėmis, sekretorėmis. Jos nešioja madingus ilgakulnius batelius, dėvi dalykinius kostiumėlius, ryši trumpus sijonėlius, o savaitgaliais skuba į poligoną, kur persirengia karinėmis dėmėtomis iniformomis, specialiais kariniais batais ir į rankas vietoj kompiuterio “pelės” paima automatą.

Jos taip elgiasi vardan savo šeimos ir valstybės saugumo. “Naiskodukaitse” – greičiausiai vienintelė sukarinta moteriška organizacija visoje Europoje, kurios atstovės intensyviai mokosi kariauti. Mokosi kariauti šiuolaikinį dinamišką karą. Mokosi labai rimtai ir intensyviai. Dauguma organizacijos moterų turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Ypač daug informatikos ir informacinių karų specialisčių. Į organizaciją jos įstojo savo valia, niekieno neskatintos ir neragintos.

amazones_1

Minėtoje organizacijoje – maždaug tūkstantis aktyvių narių. Šis skaičius Estijai, teturinčiai mažiau ne du milijonus gyventojų, – didelis. Pasak dienraščio “L’Espresso”, merginos iš “Naiskodukaitse” baiminasi Rusijos agresyvumo ir gilią ekonominę krizę pergyvenančios Europos subyrėjimo.

32-iejų metų Maret Valner tvirtina, jog pirmiausia būtina gintis, bet paskui jau galima pereiti ir į ataką, rankoje laikant, pavyzdžiui, pistoletą. Ji sako, kad, tarnaudama “Naiskodukaitse”, demonstruoja meilę ir ištikimybę Estijai. Ji įsitikinusi, jog jų, estų, daugiau niekas nesugebės okupuoti.

“Naiskodukaitse” – tai sudėtinė “Kaitseliit” (Estijos savanorių) dalis. Estijos savanoriai priklauso gynybos ministerijai. Estijos savanorių gretose – maždaug 20 tūkst. gerai paruoštų karių. Savanorių Estija turi daugiau nei reguliarios kariuomenės.

amazones_2Pasak publikacijos autoriaus, maždaug 10 proc. Estijos gyventojų – rusakalbiai, manantys esą nepilnaverčiais žmonėmis. Kai kurie estai įsitikinę, jog rusai be estiškos pilietybės, – vienas iš galimų pavojų. Mat agresyvi, neprognozuojama ne tik Rusija ir Vladimiras Putinas, bet ir dalis Estijos rusakalbių, kurie demonstratyviai nenori mokytis estų kalbos, negerbia estų papročių ir tradicijų.

35-erių metų Marlin Prants augina dvi dukteris. Dukros artimiausiu metu taps Estijos savanorėmis.  Dukros bus apmokytos profesionalių “Kaitseliit” instruktorių. Štai tada M.Prants pati turės daugiau laisvo laiko mokytis taisyklingai kariauti.

M.Prants baiminasi ne tik Rusijos agresyvumo. Ji nerimauja, jog gali ateiti toks metas, kada galbūt jos mergaitėms bus draudžiama kalbėti estiškai. Ji baiminasi, jog vis tik gali išaušti diena, kai Estijos nepriklausomynė ir vėl atsidurs mirtiname pavojuje, o apie penkiasdešimtyje apleistų sovietinių karinių bazių Estijos teritorijoje ir vėl tarnaus Rusijos kariškiai. Ji įsitikinusi, jog euro krizė – visos Europos Sąjungos nelaimė. Tai reiškia, kad visi Europos pasiekimai vieną gražią dieną netikėtai – nelauktai gali subyrėti kaip nestabilus kortų namelis. Tačiau M.Prants teigia, kad jos šeima kaip ir visa Estija ruošiasi pačiam blogiausiam variantui.

Viesiems žinoma, kad Rusija labai priešiškai reaguoja į visas Estijos gynybos ministerijos iniciatyvas. Nenuostabu, kad Maskva kritikuoja ir tokias pusiau sukarintas Estijos organizacijas kaip “Naiskodukaitse”. Ypač Rusiją erzina faktas, jog Antrojo pasaulinio karo metais daug estų tarnavo “Waffen-SS” daliniuose – prieš sovietus kariavo vokiečių pusėje. Rusiją nervina ir tai, kad šiandieninėje Estijoje “Waffen-SS” veteranai yra gerbiami.

“L’Espresso” korespondentas net primena, jog Rusija dar ne taip seniai kritikavo oficialųjį Taliną, esą šis čečėnų nepriklausomybininkams tiekia ginklų bei remia kai kuriuos kitus Kremliaus priešus.

Nuotraukose: estų merginos iš “Naiskodukaitse”.

Parengta pagal “L’Espresso”.

2012.02.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.