Paskutinis komunistinis Lenkijos vadovas Jeruzelskis pareiškė, kad greitai mirs


Paskutinis komunistinis Lenkijos vadovas Voicechas Jeruzelskis (Woiciech Jaruzelski) šiandien paskelbtame interviu pareiškė, kad greitai mirs, pranešė radijas Svoboda (Laisvė).

Lenkijos tabloido Super Express publikacijoje sakoma, jog Jeruzelskis pareiškė, kad jo savijauta labai prasta ir jam gyventi liko nebe daug.

Pasak jo, jis ketina mirti savo namuose. Dabar 88 metų buvęs generolas gydomas nuo vėžio. Pernai dėl limfų sistemos vėžio teismas pripažino jį negalinčiu dalyvauti procesuose, kuriuose jis kaltinamas, įvedęs karinę padėtį Lenkijoje 1981 metais ir prisidėjęs kaip to meto gynybos ministras prie darbininkų demonstracijos slopinimo 1970 metais, kai žuvo 44 žmonės.

Pats Jeruzelskis karinės padėties įvedimo 30-mečio proga paprašė lenkus atleisti jam už padarytą skriaudą, bet pareiškė esąs įsitikinęs, jog tada pasielgė teisingai.

1981 metų gruodį Jeruzelskis įvedė Lenkijoje karinę padėtį, kad nuslopintų protesto judėjimą, vadovaujamą pirmųjų nepriklausomų profsąjungų Solidarnosc. Dėl su tuo susijusių represijų žuvo iki 100 žmonių. Kaip pareiškia Jeruzelskis, tokiu būdu jis sutrukdė Sovietų Sąjungos ginkluotam įsikišimui į Lenkijos reikalus.

Voicechas Jeruzelskis buvo paskutinis socialistinės Lenkijos Liaudies Respublikos valstybės vadovas, tapęs pirmuoju pokarinės Lenkijos prezidentu 1989 – 90 m., o iki tol – Valstybės Tarybos, aukščiausios valstybės institucijos, pirmininkas 1985 – 89 m. Prieš tai, 1981 – 89 m. komunistinės Lenkijos jungtinės darbininkų partijos pirmojo sekretoriaus poste jis buvo ir faktinis Lenkijos vadovas.

Nuo pat 1960-ųjų metų pabaigos jis taip pat buvo šalies nacionalinės gynybos ministras.

Nuotraukoje: buvęs komunistinis Lenkijos vadovas Voicechas Jeruzelskis.

Šaltinis: rbc.ua

2012.05.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.