Pastato Vijūnėlės parke įsigijimo aplinkybės tiriamos toliau, o likimą spręs teismas


Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius organizuoja ir kontroliuoja ikiteisminį tyrimą, kurį Finansinių tyrimų tarnyba pradėjo pagal Lietuvos Respublikos BK 189 (1) str. dėl neteisėto praturtėjimo.

Tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti lėšų, kuriomis buvo įsigytas Druskininkuose pastatytas gyvenamasis namas Vijūnėlės parke, kilmę. Atlikti šį tyrimą pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.

Išsamiai išnagrinėjus ir įvertinus visas aplinkybes, nustatytas kitame su šiuo statiniu susijusiame ikiteisminiame tyrime, kurio metu buvo tiriamos 2015 m. rugsėjo 23 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 1025 priėmimo aplinkybės, š. m. vasario 29 d. buvo priimtas sprendimas šį ikiteisminį tyrimą nutraukti. Toks sprendimas priimtas nustačius, kad ištirtose aplinkybėse nėra LR Baudžiamajame kodekse nustatytų būtinųjų piktnaudžiavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą požymių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo gauti duomenys apie tai, kad tam tikri asmenys, būdami asmeniškai suinteresuoti minėto pastato statybų įteisinimu ir manydami, kad tai bus naudinga teismo procese, kuriame Generalinė prokuratūra gina viešąjį interesą nesutikdama su šių statybų teisėtumu, bendravo su keliais politikais dėl skubesnio šio dokumento parengimo, svarstymo ir priėmimo Aplinkos ministerijoje ir Vyriausybėje. Tai sukėlė didelį neigiamą rezonansą visuomenėje, tačiau duomenų, kurie leistų vertinti šias aplinkybes, kaip galimai įvykdytą nusikalstamą veiką, šio tyrimo metu negauta.

Vertinant, kad minėtoje situacijoje galimai yra Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso įtvirtintų etikos principų pažeidimų, nustatyti duomenys bus perduoti pagal kompetenciją išnagrinėti ir įvertinti Vyriausios tarnybinės etikos komisijai bei Seimo Antikorupcijos komisijai.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė D. Nikitinienė, nesutikdama su 2015 m. spalio  19 d. priimtu Vilniaus m. apylinkės teismo sprendimu, kuriuo buvo atsisakyta tenkinti prokuratūros reikalavimus, įskaitant ir reikalavimą nugriauti Vijūnėlės parke pastatytą gyvenamąjį namą taip ginant viešąjį interesą, Vilniaus apygardos teismui yra pateikusi apeliacinį skundą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2016.03.02; 07:48

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.