Pažadėjo siekti … Lietuvos valstybės panaikinimo


Europos federalistų sąjunga Lietuvoje, kurios tikslas – panaikinti Europos Sąjungos valstybes nares, sujungiant jas į vieną federacinę valstybę, Europos parlamento rinkimų proga pradėjo naują prieš Lietuvos valstybingumą nukreiptą akciją.

Federalistams prijaučiančius kandidatus į Europos parlamentą ji pakvietė pasirašyti priešrinkiminius pažadus, kurių tarpe – federacinės Europos Sąjungos valdymo sistemos sukūrimas ir Lietuvos pajungimas jai.

„Raginsiu sušaukti konstitucinį konventą, kad būtų galima reformuoti ES sutartis siekiant sukurti federacinę Europos Sąjungos, ar bent jau euro zonos, valdymo sistemą“, – sakoma eurofederalistų paruoštame pažadų pakete, kurį pasirašinėja trijų Lietuvos parlamentinių partijų kandidatai į Europos parlamentą.

Be to, pasižadėjimo signatarai žada reikalauti, kad „Europos komisija taptų tikra Europos vyriausybe“, o Europos parlamentui atitektų valstybių narių parlamentų funkcijos.

Balandžio 10 d. šiuos pažadus pirmasis pasirašė Europos federalistų sąjungos Lietuvoje pirmininkas, Liberalų sąjūdžio kandidatas į Europos parlamentą Petras Auštrevičius.

Netrukus prie jo prisijungė vieni iš konservatorių (TS-LKD) kandidatų į Europos parlamentą sąrašo lyderių Laima Andrikienė ir Emanuelis Zingeris bei socialdemokratų kandidatai Juras Požėla ir Gediminas Kirkilas.

Europos federalistų sąjunga buvo įkurta 1946 m. kovai prieš Europos šalių valstybingumą. Jos lietuviškasis filialas įkurtas grupės Seimo narių iniciatyva 2012 m. vasario 3 d. Europos federalistai savo siekiu įvardija Europos Federacijos sukūrimą. Organizacijos statute reiškiamas įsitikinimas, kad „žmonių rasės padalijimas į suverenias valstybes sukelia nesiliaujančias neteisybes, nesantaikas, karus, kančias ir vargus“.

Europos federacija, būdama valstybiniu dariniu, perimtų nacionalinių valstybių „realias suverenias galias“, kurios būtų atiduodamos federalinei vyriausybei ir kitoms „viršnacionalinėms institucijoms“.

Europos federalistų sąjungos Lietuvoje pradėta pasižadėjimų naikinti Lietuvos valstybę akcija rodo, kad ši organizacija ir toliau kryptingai dirba prieš Lietuvos valstybingumą nukreiptą darbą, o jos įtakai pasiduoda mažiausiai trys parlamentinės Lietuvos partijos – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir Lietuvos socialdemokratų partija.

Šaltinis: www.alkas.lt

2014.04.27; 08:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.