Pentagonas nerimauja dėl to, kad Rusija pradėjo plataus masto branduolines pratybas


Anot amerikiečių valdininkų, Rusijos branduolinės pajėgos vasario pabaigoje – kovo pradžioje surengė plataus masto pratybas – bandomąjį strateginės ir taktinės branduolinės ginkluotės gabenimą arti Europos, tvirtina “The Washington Times”.

„Pratybos sukėlė nerimą Pentagonui ir JAV kariuomenės vadovybei Europoje, nes tai buvo pirmieji panašūs manevrai per 20 metų. Be to, juose numatoma aukštesnė Rusijos branduolinių jėgų kovinė parengtis“, – rašo žurnalistas Billas Gertzas.

Anksčiau padažnėjo Rusijos strateginių bombonešių skrydžių: pavyzdžiui, neseniai du „TU–95“ apskrido aplink Amerikos Guamo salą Ramiajame vandenyne, o birželį „TU–95“ simuliavo „skrydžius bomboms numesti“ (autoriaus formuluotė) Aliaskos ir Kalifornijos rajonuose.

Tiesa, Pentagono oficialusis atstovas papulkininkis Wesley P. Milleris sakė, kad branduolinių jėgų manevrai neturi kelti nerimo: „Rusai, kaip ir mes, rengia planines pratybas bei inspekcijas“.

„Tačiau neįvardytas amerikiečių valdininkas pabrėžė, kad pratybos sukėlė nerimą JAV nacionalinio saugumo bendrijai dėl pergabenamos ginkluotės mastų ir kiekio“, – sakoma straipsnyje. Pasak to šaltinio, taip pat būgštaujama, kad Rusija, matyt, stiprina savo branduolinių jėgų parengtį tuo laikotarpiu, kai JAV branduolinis kompleksas reikalauja skubios modernizacijos, o gynybos biudžetas automatiškai apkarpomas dėl sunkmečio.

Savo ruožtu W.P.Milleris tikino, jog JAV administracija pasirūpins, kad branduolinio tramdymo potencialas būtų stiprus.

Amerikos valdininkai minėjo pratybų Rusijoje detales: pasak jų, jose dalyvavo RF Gynybos ministerijos 12-oji vyriausioji valdyba, kuri „per pratybas pergabeno daug branduolinės ginkluotės iš kai kurių branduolinės ginkluotės sandėlių į saugyklas“.

„Išsiaiškinti, ar Rusija pranešė iš anksto apie strategines pratybas, neapvyko“, – rašo laikraštis.

Pratybos sutapo su einančios JAV jaunesniosios valstybės sekretorės pareigas Rouz Gottenmiuller vizitu, per kurį buvo aptariamas naujas Amerikos ir Rusijos derybų dėl strateginės ginkluotės raundas.

Vasario 22 dieną apie pratybas užsiminė RF Oro pajėgų Generalinio štabo viršininkas Gerasimovas, rašo laikraštis. „Pasak jo, jose dalyvavo Gynybos ministerijos 12-osios vyriausioji valdyba, Centrinė ir Pietų karinės apygardos“, – sakoma straipsnyje.

Šaltinis: “The Washington Times”

2013.03.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *