Per kratą D. Trumpo viloje rasta slaptų dokumentų apie kitos šalies branduolinius ginklus


Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.

Vašingtonas, rugsėjo 7 d. (dpa-ELTA). Per kratą buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo viloje rugpjūčio pradžioje tyrėjai, anot žiniasklaidos, rado griežtai slaptos medžiagos apie kitos valstybės branduolinius ginklus.
 
Apie tai rašo „The Washington Post“, remdamasis informuotais šaltiniais. Tačiau kokia tai valstybė, nepranešama.
 
Laikraštis jau netrukus po kratos paskelbė, kad Federalinis Tyrimų Biuras (FTB) D. Trumpo rezidencijoje ieškojo ir slaptų dokumentų apie branduolinius ginklus. D. Trumpas tai pavadino „netiesa“.
 
Leidinys rašė, kad kai kuriuose iš paimtų dokumentų buvo informacijos, kuri yra tokia jautri ir paprastai taip gerai saugoma, kad net daug aukštų nacionalinio saugumo pareigūnų neturi prie jų prieigos. Tik prezidentas ir kai kurie kabineto nariai galėjo leisti kitiems vyriausybės atstovams susipažinti su dokumentuose esančia informacija.
 
Kai kurių slaptų JAV operacijų atveju apskritai tik kelios dešimtys žmonių visame vyriausybės aparate galėjo žinoti apie jų egzistavimą. Dokumentai apie tai paprastai griežtai saugomi.
 
FTB rugpjūčio 8-ąją atliko kratą D. Trumpo namuose Floridoje. Pareigūnai per ją paėmė daug dėžių su daugiau kaip 100 slaptų dokumentų, kai kurie jų buvo su aukščiausio slaptumo žyma. Kadangi D. Trumpas pasibaigus kadencijai dokumentus laikė savo privačiame būste, jis galėjo pažeisto įstatymus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.07; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.