Pietų Rusijoje sudužo bombonešis


Pietų Rusijoje sudužo bombonešis. EPA-ELTA nuotr.

Jeiskas, spalio 18 d. (dpa-ELTA). Gyvenamajame rajone Jeisko mieste Pietų Rusijoje sudužus rusų kariniam lėktuvui, aukų skaičius išaugo iki 13. Tarp žuvusiųjų yra trys vaikai, antradienio rytą pranešė Rusijos institucijos.
 
Kovinis bombonešis pirmadienį netrukus po starto nukrito prie pat devynių aukštų gyvenamojo namo, kurio dalis užsiliepsnojo. Vakare pradžioje buvo pranešta apie šešis žuvusiuosius. 19 asmenų buvo sužeisti.
 
Keturi sužeistieji nugabenti į Krasnodaro ligoninę, likę gydomi ligoninėje Jeiske. Sužeistiesiems suteikiama ir psichologinė pagalba, sakė sveikatos ministras Michailas Muraška.
 
Su-34 tipo orlaivis, kuris naudojamas ir kare prieš Ukrainą, tariamai atliko mokomąjį skrydį. Šie paprastai vykdomi be amunicijos. Tačiau, anot laikraščio „Komsomolskaja Pravda“, sprogimo stiprumas rodo, kad bombonešis galėjo būti ginkluotas. Išsigelbėjęs pilotas, anot laikraščio, sakė, kad bombonešis nebuvo numuštas, jis esą sudužo dėl gedimo. Per incidentą smarkiai apgadinti 72 butai.
 
Apie bombonešio sudužimą pranešė ir Gynybos ministerija Maskvoje. Pranešama, kad kylant iš netoliese esančios bazės užsiliepsnojo vienas iš dviejų orlaivio variklių. Abu pilotai katapultavosi.
 
Vaizdo įrašuose buvo matyti didžiulis sprogimas prie pat namo. Tada pasigirdo mažesni sprogimai. Oficialiais duomenimis, 400 gelbėtojų iki vakaro pavyko užgesinti gaisrą.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.10.18; 00:30
print