Piktnaudžiavimas teisingumu politiniais tikslais patvirtina teisinės valstybės nebuvimą Rusijoje


„Nuolatinio politinio kišimosi į teisėsaugos sistemą problema Rusijoje demonstruoja, kad  Kremliaus pažadai kurti Rusijoje teisinę valstybę yra nerimti”, – teigė europarlamentarė Laima Andrikienė.

Laima Andrikienė – didžiausios Europos Parlamento – Europos liaudies partijos – frakcijos Užsienio reikalų ir žmogaus teisių darbo grupės vicepirmininkė. Komentuodama vakar Europos Parlamento priimtą rezoliuciją, itin kritiškai vertinančią politiškai motyvuotą Rusijos teismo sprendimą – trijų feministinės pankroko grupės „Pussy Riot” narių įkalinimą, viena šios rezoliucijos autorių L. Andrikienė  pažymėjo, kad Rusijos valdantysis elitas naudoja teisinę sistemą, siekdamas išsilaikyti valdžioje ir užgniaužti pasipriešinimą režimui.

Dr. Andrikienė  atkreipė dėmesį ir į tebesitęsiantį buvusio Rusijos naftos kompanijos „Jukos” vadovo Michailo Chodorkovskio įkalinimą.

„Michailo Chodorkovskio, kuris Amnesty International yra paskelbtas sąžinės kaliniu, atvejis yra plačiausiai žinomas Rusijos teisinės sistemos politizavimo pavyzdys. Jam pateikti kaltinimai buvo akivaizdžiai politiškai motyvuoti. Nežymūs pastarojo dešimtmečio pokyčiai Rusijoje byloja apie giliai įsišaknijusią piktnaudžiavimo teisingumu politiniais tikslais problemą”, – pastebėjo europarlamentarė.

„M. Chodorkovskis yra toks pat politinis kalinys, kaip trys jaunos moterys iš „Pussy Riot”. Situacija, kai vienoje iš Europos Tarybos valstybių narių žmonės vis dar yra įkalinami dėl politinių priežasčių, yra apgailėtina. Mums nereikėtų apsimetinėti, kad ES santykių su Rusija normalizavimas šios neteisybės akivaizdoje yra įmanomas”, – pažymėjo Laima Andrikienė.

Nuotraukoje: europarlamentarė Laima Andrikienė.

2012.09.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *