Piligrimų eisenos – įžanga į didžiuosius Šiluvos atlaidus


Piligrimų eisenos – įžanga į didžiuosius Šiluvos atlaidus. Marijos Stanulytės (Kauno arkivyskupija) nuotr.

Su padėkos už Lietuvos laisvę intencija – už 30 mūsų Tėvynės laisvės ir nepriklausomybės metų – šiemet vyks didžiųjų Šiluvos atlaidų įžanga – tradicinės paskutinio rugpjūčio sekmadienio piligrimų eisenos į Šiluvą, gyvos dar nuo sovietinio persekiojimo laikų.
 
„Šiluvos Marija, iš arti lydėjusi mus net kelių priespaudų laikais, ir šiandien yra Ta, kuri švenčia su mumis ir meldžiasi už mus, kai jau 30 metų gyvename laisvoje ir nepriklausomoje Tėvynėje. Turime ko prašyti užtarimo ir mūsų neramiais laikais – jau daugiau kaip 400 metų Marijos ranka rodo kelią į Dievą, kuriame atsiilsi žmogaus širdis“, – sakoma Kauno arkivyskupijos pranešime.
 
Pėsčiomis nuo Tytuvėnų ir Raseinių pusės (Katauskių gyvenvietės pakeliui į Šiluvą), melsdamiesi ir dėkodami, maldininkai sekmadienį nuo pat ryto pradės piligrimystę pėsčiomis, vadovaujami Kauno arkivyskupo metropolito Kęstučio Kėvalo ir Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio.
 
Vidurdienį visi drauge susibūrę Šiluvos bazilikoje švęs iškilmingą Eucharistiją ir dėkos Dievui, kad Jis jau tris dešimtmečius neapleidžia mūsų laisvės kelyje. Į Padėkos dieną kviečiami ir maldomis bus priminti bei apglėbti žuvusieji, jau iškeliavusieji ir dar gyvi mūsų laisvės kovotojai.
 
Šiemet maldininkai savo širdyje neabejotinai neš intencijas ir laisvės troškimą ir mūsų brolių baltarusių, kad ir šioje šalyje įvyktų tikrieji poslinkiai į laisvę ir demokratiją, sakoma Kauno arkivyskupijos pranešime.
Piligrimai. Marijos Stanulytės (Kauno arkivyskupija) nuotr.
 
Šis rugpjūčio sekmadienis jau skelbia artėjant ir didžiuosius Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus, kurie vyks rugsėjo 7–15 d. Šių metų Šilinėse bus dėkojama ir meldžiamasi už mūsų bendruosius namus – už Lietuvą ir pasaulį, už Žemę ir kūriniją. Taip bus atsiliepta į popiežiaus Pranciškaus kvietimą švęsti jo enciklikos Laudato siʾ jubiliejinius metus bei Kūrinijos laiką, kuris jau antrus metus Šventojo Tėvo kvietimu minimas visoje Bažnyčioje nuo rugsėjo 1-osios iki spalio 4-osios – šv. Pranciškaus Asyžiečio šventės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.30; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.